HALSBANDPARKIETEN door drEGittenberger bevestigd. Op aanwijzing van M.Buise vond Sponselee deze soort op 24-8-1979 hij: 3-Verwarreld Haar; schaars 4Luntershoekwestzijde; zeer talrijk. 5.Reigersbosch; zeer schaars. Ex. naar Leiden. 6.Toegangsbrug Gr.Eiland; zeer talrijk. 7.Vijfhoek; schaars GSponselee WINTERTELLING PATRIJS. Deze telling heb ik afgelopen winter voor de tweede maal gedaan. Als telobject koos ik de betrekkelijk kleine Louisapolder nabij N.Namen. Deze polder is 253 ha groot, ik heb geteld toen de velden met sneeuw waren bedekt, zodat ik vrijwel alles wat er op zit, gezien heb. In 1978 telde ik 126 patrijzen, dat is 0.49 dier per ha. In 1979 heb ik op 24 januari een zeer nauwkeurige telling uitgevoerd. In totaal zag ik 118 ex, dat is O.46 dier/ha, geen merkbaar verschil dus. Wel werd opgemerkt dat, naarmate de winter aan hevig heid en duur toenam, de patrijzen steeds meer hun voedsel zochten nabij en op de erven van de boerderijen. In de Van Alsteinpolder heb ik eenmaal een Buizerd een Patrijs zien slaan. Ook vonden we een enkele keer een patrijzenkuiken in een TorenvalkkastDat was dit jaar en waarschijnlijk komt dat, omdat er zo weinig veld muizen zijn, want die vonden we dit jaar niet af nauwe lijks in de Torenvalkkasten. RBleyenberg. In De Steltkluut 64 namen we volgend berichtje op: HALSBANDPARKIET, gehele winter 1975-76 aanwezig in Prosperpolder N.Namen. R.Bleyenberg. OPM.Deze niet Europese soort nemen we in deze ru briek op omdat in Duitsland en Engeland gebleken is dat de soort er zich kan handhaven. Overigens geen 231

de Steltkluut | 1979 | | pagina 41