reden om te juichen; ontsnapte of losgelaten uit heemse vogels kunnen een bedreiging vormen voor in heemse soorten. Deze vogel hield zich op in enkele knotwilgen; een paartje kan b.v. een voor Steenuilen geschikte nestholte bezetten.- Van deze parkiet hebben we verder niet gehoord, maar dat de halsbandparkietaffaire allerminst tot het ver leden behoort blijkt uit onderstaande waarnemingen en mededelingen A.de Kind weet het volgende melden: In het najaar van 1974 zaten in de omgeving van de Wittebrug te Hulst - nabij Edah - 2 halsbandparkieten op een maisveld. We ken aan een stuk kwamen ze daar voedsel zoeken, steeds rond 4 a 5 uur kwamen ze aangevlogen. In de winter zag ik ze er niet, maar toen ik in het voor jaar bij een landbouwer aldaar vroeg naar kerkuilen vertelde hij me de hele winter een paar groene par kieten op de mestvaalt en op het stro in de open hangar te hebben gehad. Ook dat waren halsbandparkie ten. Twee jaar achter elkaar heb ik ze gezien met 5 jongen en ze vlogen soms tot boven Sint Jansteen. Ook in Absdale waren ze regelmatig op een maisveld aanwezig. In 1977 zag ik ze in de Waterstraat in een tuintje op zonnebloemen. Twee jaar hebben ze in de buurt van de Liniedijk ge vlogen en gebroed. De eerste maanden van 1978 heb ik ze regelmatig gezien op de Hulster Wallen. Waarschijn lijk 2 paar. Een paar nestelt in een oud spreeuwenhol in een van de olmen. De laatste keer voor ik dit ver haal inleverde - zag ik ze op 15 maart, nabij de Dub bele Poort. Deze vogels zijn ontsnapt - of losgelaten - in Hulst na een vogeltentoonstelling. Alles tesamen zouden er zich reeds twee groepen ophouden rond Hulst, een van 7 en een van 6 parkieten. De vogels zijn zeer schuw. In 1974 op 19-5 zagen M.Buise en P.Maas 1 ex. nabij het Noordoostbos van het Groot Eiland rondvliegen. B.Grootjans deelde mede dat bij Hofman, Oudevaart Tnz reeds vanaf 1975 deze parkieten jaarlijks "in het wild" broeden. En telkenjaren ook nog jongen groot brengen 2 3 2

de Steltkluut | 1979 | | pagina 42