Marcel de Cock zag in 1976 te Boschkapelle een paar met 2 jongen. Ook in 1977 waren er daar; hij slaagde er in een 6 op te vangen. B.Grootjans en G.Sponselee zagen op 31 maart 1978 1 ex op Hoeve de Punt te Zaamslag en op 25 augustus 1978 attendeerde de heer H.de Maat, Sponselee op 2 ex van deze soort die zich op de Glacisweg te Hulst tegoed deden aan de bessen van lijsterbes. GOUDFAZANTEen andere soort die we in de gaten moe ten houden is de Goudi'azant. De heer S.Boone uit Hulst melde ons dat hij eind maart aan het kreekres tant in de Waterstraat tussen Hulst en Clinge een haan met 3 hennen heeft gezien. Ogenschijnlijk alle 4 in prima conditie. Ofschoon we hier te maken hebben met ontsnapte of losgelaten niet inheemse vogels willen we er toch wat aandacht aan besteden. Het importeren van nieuwe soorten noemen we faunavervalsing en het kan ernsti ge consequenties hebben, denk maar aan de bisamrat, aan de waterpest en de amerikaanse vogelkers. VOS. We zullen gelijk maar van de gelegenheid gebruik maken een melding over een geschoten vos uit de we reld te helpen. Eind december 1977 deelde brigadier H.Baart van de Gemeentepolitie te Terneuzen ons mee dat hij vernomen had dat er ergens in de gemeente Terneuzen een vos was geschoten. Hij wist globaal waar, maar niet wie. Uit een andere hoek werd ons een naam genoemd en op 31 maart zijn Grootjans en Sponselee op onderzoek uitgeweest. Inderdaad kregen ze meer gegevens los en ze hebben zelfs de pels gezien. Het betreft echter een ZILVER VOS of hoe die dingen ook mogen heten en geen gewo ne inlandse vos. De jager en de zegslieden willen hun naam niet genoemd hebben deels omdat ze vreesden een overtreding begaan te hebben. Dit is in geen en kel opzicht het geval. Waarom dan toch geschoten? Omdat de vos de jachthond aanviel op een dusdanige manier dat dat wel eens het eind van de jachthond zou kunnen zijn. 2 3 3

de Steltkluut | 1979 | | pagina 43