Kamille (Matricaria recutita), Wilde Ridderspoor, Melganzevoet (Chenopodium album), Paardebloemstreep- zaad (Crepis vesicaria), Windhalm (Apera spica-venti Velddravik (Bromus commutatus), Gewone Melkdistel (Sonchus oleraceus), Kleine Velakers (Cardamine hir- suta), Zache Ooievaarsbek (Geranium molle), Akker- kers (Rorippa sylvestris), Samlle Weegbree (Planta- go lanceolata), Scherpe Boterbloem (Ranunculus acris), Paardebloem (Taraxacum spec.), Brosse Melkdistel (Sonchus asper), Kleine Klaver (Trifolium dubium), Veldbeemdgras (Poa pratensis), Krulzuring (Rumex crispus), Knopherik (Raphanus raphanistrum)Krui pertje (Hordeum murinum) en Canadese Fijnstraal (Eri- geron canadensis). De laatste twee soorten vooral langs de straat. Leuk was het aantreffen van alle 3 Grote Weegbree Smeerwortel de soorten klaprozen die in Nederland voorkomen nl. de Kleine Klaproos, de Ruige Klaproos en de Gewone Klaproos (Papaver rhoeas), en van opvallend veel verschillende soorten uit het geslacht Polygonum als Heggeduizendknoop (P. dumetorium), Zvfaluwtong (P. Convolvulus), Varkensgras (P. aviculare), Viltige Duizendknoop (P. lapathifolium pallidum) en Perzik- kruid (P. persicaria). Apart noemen we een aa.ntal typische zanddijkplanten als Heggedoornzaad (Torilis japonica), Kropaar (Dactylis glomerata), Sint Jans- kruid (Hypericum perforatum), Duizendblad (Achillea millefolium), Wilde Peen (Daucus carota) en Ijzer hard (Verbena officinalis). Deze soorten vonden we 2 3 9

de Steltkluut | 1979 | | pagina 49