o.a. nabij de helling en naar de weg op o.a. o.i.v. gebied E. Aan de Noordoostkant onder invloed van de nabijgelegen schuttersweide met regelmatige betreding groeien enige vertegenwoordigers van het Zilver- schoonverbond met o.a. Zilverschoon (Potentilla anse- rina), Grote Weegbree (Plantago major), Straatgras (Poa annua) en Witte Klaver (Trifolium repens). D. De zuidwestelijke rand van tiet Braakland, dat geduren de een deel van de dag wordt beschaduwd door de be planting van de aangrenzende afgraving. In deze af graving die tot op het grondwater is uitgezand vin den we een moerasbos in engere zin. Op de bovenkant van de afgraving (op het braakland dus) hadden klim planten als Heggerank (Bryonia dioica) en Akkerwinde (Convolvulus arvensis) hun domicili. Verder waren ook Beemdkroon (Knautia arvensis), Echte Karwij, Ak kerviooltje, Vlasbekje (Linaria vulgaris), Witte Klaver, Perzikkruid, Herderstas jeHeermoes (Equise- tum arvense), Heggeduizendknoop er opvallend. E. Tenslotte dit gedeelte dat voor zover de heer Bley- enberg zich kan herinneren nooit in cultuur is ge bracht. Het werd gekenmerkt door een ruderale begroei ing met opvallend veel Bijvoet (Artemisia vulgaris), en o.a. Speerdistel, Sint Janskruid, Heggedoornzaad Beemdlangbloem (Pestuca pratensis), Kropaar, Paarde- bloemstreepzaad, Duizendblad, Grote Brandnetel, me rendeels stikstofminneraHoe het hoge stikstofge halte is te verklaren is mij onbekend. Samenvattend zien we op genoemd terrein zowel kalk- minnende soorten als NaaldekervelRidderspoor, Ech te Kamille, Kleine - en Ruige Klaproos en Beemdkroon naast kalkmijdende soorten als Kromhals en Akkerviool tje. We zien de geologische structuur met een plaat selijk sterk wisselend kalkgehalte weerspiegeld in de De groeve van N.Namen in. de zomer van 1930. Foto gemaakt door de heer C.v.d.Heyden, vanaf de zuidzijde van de kerk. 2 4 0

de Steltkluut | 1979 | | pagina 50