ferde stam van de meidoorn. Deze winter hebben we drie vetbollen tegen deze stam gebonden waarvan hij, na enkele dagen aarzeling, driftig begon te eten. Af en toe zien we twee exemplaren van deze onop vallende krombekjes in onze tuin. Wie meer opvalt is de prachtige Grote Bonte Specht die regelmatig zijn diepe golfvlucht boven de tuinen laat zien. Meestal is het een vrouwelijk exemplaar, doch soms zien we manspecht met zijn prachtige rode achter hoofd. Een geliefkoosde bezigheid van de Spechten is het struinen door de beukenhaag die de tuin om geeft. Persoonlijk vind ik de zang van de Grote Lijster altijd het eerste signaal van de naderende lente. De prachtige welluidende en verdragende zang is het best te beluisteren op vroege zondag ochtenden wanneer er weinig verkeerslawaai is van de drukke Tivoliweg. Afgelopen zomer zag ik twee Grote Lijsters regelmatig met voer in de bek vlie gen zodat ik aanneem dat ze in een van de tuinen gebroed hebben. Op 26 Februari 1978 beleefden mijn vrouw en ik een geweldige sensatie. Door mijn opgewonden geroep dacht het aanwezige bezoek (geen vogelkenners) dat er zoiets als een uitslaande brand bij de buur man te zien was, doch al dit lawaai gold een "fors uit de kluiten gewassen Groenling" met. een lichte bek, waaronder een donkere vlek, lichte poten, een witte vleugelvlek en een relatief korte staart. Ondanks het feit dat het de eerste keer in mijn vogelaarsbestaan was dat ik oog in oog met deze fraaie vogel kwam te staan kende ik hem meteen, mede omdat ik hem al zo vaak in allerlei vogelboe ken had gezien: de Appelvink. Ook deze winter was hij present en 14 Januari 1979 konden we zelfs twee exemplaren gedurende geruime tijd, met de verre kijker en goed opvallend licht, observeren. Opval lend is ook de roestbruine kop en de grijze nekvlek. Andere zeldzaamheden in onze tuin zijn: Witte Kwik staart Grauwe Vliegenvanger, Bonte Vliegenvanger (20-4-78 64-5-78 g), Gekraagde Roodstaart (zomer 1979 Ringmus, Steenuil (6-12-78), ter- 2 4 6

de Steltkluut | 1979 | | pagina 56