broedt hier zeker omdat ik ook enkele malen jongen heb gezien, herkenbaar aan het fluweelzwarte of bruine petje dat dan nog niet zo mooi "vol" van kleur is als bij pa of ma. De zang is in het voor jaar vaak te horen (vorig jaar het eerst op 23 April) en de vogels komen vaak baden in het vo gelbadje. Dit kleine kunstmatige plasje achter in de tuin is trouwens zomer en winter een enorme trekpleistero Zo kun je op zomeravonden tegen de schemering vaak genieten van de Winterkoning die dansend zijn bad neemt. Bijna had ik deze vogel met een nestbuidel (gemaakt van de takken van de kerstboom die ik tegen een regenpijp had gebonden) tot broeden verleid. Allerlei veertjes van de duiven van onze buurman waren er reeds naar het nest gesjouwd maar verder is hij niet gekomen. Een oorzaak was misschien dat de naalden van de kerstboomtakken tegen die erg uitvielen, waar door het nestje (wat een kunstig bouwsel) in slecht gecamoufleerde staat kwam te verkeren» Onder de nok van het dak brengen twee echtparen Huis zwaluw hun zomers grotendeels door met broe den en het grootbrengen van elk twee legsels jongen. Op een dag liep ik eens in de tuin en dacht dat er iets van het dak naar beneden viel» Toen ik wilde gaan kijken vlogen er twee Huis zwa luwen uit de jasmijn vandaan, ze waren daar al parend vanonder de nok van het dak ingeploft! Met de komst van de Huis zwaluwen begint voor mij in feite elk jaar reeds de zomer. Wie denkt er thans in deze koude wintertijd niet aan die zachte voorjaarsavonden waarop je 's avonds met een kop je koffie op het terras deze erg mooie Afrika- gangers ziet cirkelfladderen in het hoge blauwj Nog zijn we niet aan het eind van de lange vogelrij. Ook de Kneu broedde hier, echter zonder succes omdat de broedsels ten offer vielen aan de roof zuchtige GaaienOok het vrolijke geklets van Puttertjes is in het voorjaar geregeld te horen» Eind April vorig jaar hoorde en zag ik de Braam- sluiperdie het eerste deel van zijn liedje in- 24»

de Steltkluut | 1979 | | pagina 59