SCHELPEN Vuurgoudhaantje samen» Zowel in '77 als in '78 hoorde ik plotseling op een mistige ochtend hun gepiep in de thuja's naast ons huis» Met hun komst staat de winter weer voor de deur maar zover is het nu nog lang niet.Wie nog eens pre cies wil weten waar dit rijke vogelleven zich jaarlijks afspeelt, kan dat zien op het hierbij af gedrukte kaartje waarop onze tuin als een don kere rechthoek is afgebeeld. Het werd mij op ver zoek door de voorzitter in no time thuisbezorgd, waarvoor mijn dank! Mocht U nou denken dat ik het gehele jaar niet verder kom dan onze eigen tuin dan bent U ver keerd, maar over het veld graag een volgende keer. Hulst, 20 Februari 1979» E.O.M.Neve. Kaartje: H.v.d.Hoeven. Tekeningen: G. van Avermaet. Na een dag van veel zwoegen en graven in een zand groeve te Steenokkerzeel in België, kom ik afgeladen thuis met dozen en emmers vol zand en schelpen. Als of de rijke oogst nog niet genoeg was vond ik bij mijn achterdeur een doos vol schelpen die door de heren Sponselee en Buise verzameld waren op de opgespoten terreinen te Doel en Kallo. Mijn huisgenoten keken bedenkelijk en vroegen voor zichtig of ik daar ook nog plaats voor had. Wel, je zou een slechte verzamelaar zijn als je nee zou zeg gen. Ze werden dan ook met genoegen voorlopig ge plaatst bij de afdeling "nog te determineren". Gelukkig vond ik wat tijd om eens na te gaan wat de heren hadden verzameld en het bleek toch nog wel de moeite waard te zijn. Zoals gezegd is het materiaal afkomstig van opgespo ten terreinen en het komt uit de Westerschelde of uit de gebaggerde havens rond Kallo. Het is hetzelf de materiaal wat gevonden wordt bij opspuitingen van zand voor de verhoging van de Westerscheldedijken 2 5 1

de Steltkluut | 1979 | | pagina 61