7 26 38 54 65 De omgeving van Kallo is al enkele jaren voor de verzamelaars een zeer dankbare omgeving. Enorme hoe veelheid schelpen komen bij de havenwerken vrij. Het liefst haalt de verzamelaar de schelpen te voor schijn uit ongestoorde plaatsen. Het gevonden materi aal kan dan met meer zekerheid worden gedetermineerd De schuine taluds van pas gegraven bouwputten zijn dankbare objecten, maar bouwondernemers zijn daar fel tegen. Door in deze taluds te graven kunnen flinke schaden ontstaan en men moet dus daar wel ter dege rekening mee houden. Met maar wat aan rotzooien is niemand gediend ook de verzamelaar niet. Bij de enor me bouwput voor de tunnel bij Kallo is tijdens het graven daarvan geweldig veel verzameld. Naast schel pen ook veel wervels van walvissen en o.a. het ske let van een dolfyn. Na het gereedkomen van de bouw put werd niemand meer toegelaten of men moest in het bezit zijn van een vergunning. De geologische perio den in deze put waren vrij goed terug te vinden en de oudste aangetroffen periode was een periode uit het Oligoceen. Wellicht is het goed even een geologisch tabelletje te geven waarbij men een indruk krijgt in Ouderdom in miljoenen jaren 2 Deze tabel zou nog verder uitgebreid kunnen worden, want elk tijdvak is weer onderverdeeld. Deze onder verdeling sluit meer aan bij de plaatselijke situatie. Bijv. het Plioceen verdeeld men voor het Antwerpse in het Merxemien en het Scaldisien. Ook deze laatste onderverdeling is weer verder te splitsen. Bijv. het Scaldisien is te verdelen in de zanden van Kattendijk, Luchtbal, Kallo en Astruweel. Het zal duidelijk zijn, de ouderdom van de Periode Hoofd tijdperk b o M O N O b Kwartair Tertiair tijdvakken Tijdvak Holoceen Plistoceen Plioceen Mioceen Oligoceen Eoceen Palaeoceen 2 5 2

de Steltkluut | 1979 | | pagina 62