- Peter Maas zou graag medewerkers hebben voor wa terwildtellingen, Marion Ysebaert voor het SOVON pro ject - de volgende jaarvergadering zal in het voorjaar plaatsvinden - Dhr.Maas zal weer een plantendeterminatiecursus geven - voor een najaarscursus blijkt er een voorkeur te zijn voor veldbiologie - men acht het organiseren van "praatavonden" voor de leden positief. Marion Ysebaert krijgt de or ganisatie toebedeeld. Bij de rondvraag komen een aantal onderwerpen aan bod als: adreswijzigingen, jeugdleden, controle bij cursusavonden, gezinsabonnement, autoexcursies, vo- gelrevalidatieSteltkluut, Werner van Laere biedt aan om amateurfotograven in zijn schuilhut, die speciaal voor fotografie is in gericht, gastvrijheid te verlenen. Na de pauze werden drie Zeelandfilms vertoond waar uit o.a. de visie van het provinciaal bestuur op de ontwikkeling van Zeeland in de zestiger jaren dui delijk werd. Deze visie is gelukkig wel iets ver anderd van industrialisatie als hoogste streven in een wat gematigder standpunt waarin ook wat aandacht is voor landschaps- en natuurbehoud. dr.G.H.Hartssecr. JAARVERSLAG OVER HET JAAR 1978 van de Vogelwacht Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen "De Steltkluut". In 1978 is het ledenaantal van onze vogelwacht weer toegenomen en wel met 38. Uit deze toename blijkt dat veel mensen in ons gewest interesse hebben voor vo gels en voor de natuur in het algemeen en dat de activiteiten van "de Steltkluut" in brede kring ge waardeerd worden. Deze activiteiten die in 1978 door de vogelwacht ontplooid werden, waren van velerlei aard. Zo werden een groot aantal excursies georganiseerd, 1 9 9

de Steltkluut | 1979 | | pagina 9