zwam, Helmmycena, Grote Parasolzwam, Langsteel?) Franjehoed, GrofplaatrussulaRidderzwam-soort, Korst- zwamsoort, Trechterzwam-soortGewone Zwavelkop, Parel en Plooivoetstuifzwam, Elfenbankje, Prachtvlamhoed 3 grote pollen Vliegenzwam en Zandkaalkopje Op de stronk: Mosklokje, Geweizwam, Mycena-soort (an dere dan hierboven Platte Tonderzwam en Helmmycena, Tekeningen: M.A.Buise. G.Sponselee. KNOTWILGAVOND. De knotwilgavond van 25 October werd door 50 mensen bijgewoond, welke een boeiende avond beleefden. Aan de wanden van de zaal hingen de panelen van de ANWB over noodzaak en wijze van het knotten. Deze panelen waren eerst tentoongesteld in de Terneu- zense bibliotheek. Na een inleidend praatje door de voorzitter werd de avond geopend met een film geluid) van Adri Klaassen, een boeiend verslag van enkele jaren knotwerk waarin het knotten tot leven werd gebracht in fraaie beelden. De film oogstte dan ook een langdurig applaus. Hierna gaf Henny v.d.Hemel een korte uiteenzetting over de werkzaamheden van de ploeg. Het dikke hout brengt nog wat geld op door verkoop aan een spaanplaatfabriekHieruit kan nieuw materiaal bekostigd worden (zagen, Bijlen enz.). Tevens wordt het gebruikt om nieuwe poten aan te planten, die nog met prikkeldraad beschermd moeten wor den tegen vraat door koeien of paarden. Van het geld dat van acht jaar knotten is overgebleven, wil de knotploeg een bedrag van ƒ1500,- beschikbaar stellen voor de red ding van de bedreigde Iepen langs het Kanaal Axel-Hulst, als- mocht blijken dat Waterschap, Provincie en SBB de kosten van het noodzakelijke injecteren tegen de iepziekte niet langer kunnen- of willen - opbrengen. Ook kondigde hij aan dat de opbrengst van de eerste drie knotdagen in november zal worden aangewend om een stukje dijk dat de Vogelwacht in eigendom zal krijgen in te planten met knotwilgen en meidoorns. De avond werd voortgezet met filmische en fotografische bijdragen van leden: films van Adri^Klaassen en A.de Kind, dia's van dhr. Schutz, Maurice Hofman en Henk Castelijns. Hierbij waren bij zonder mooie opnamen van landschap, planten en dieren. Zo waren er fraaie dia's van Orchideën, gemaakt bij inventarisatie van de Riemenskreekjes bij de Braakman. Helaas moest hierbij vermeld wor- 8

de Steltkluut | 1980 | | pagina 10