FIETSEXCURSIE AXELSEKREEK-ZÏÏIDDORPE, 4-11-79. Leiding: M.Ysebaert. Aantal deelnemers 4» Weer: regen, krach tige wind. Deze excursie kan wel de geschiedenis ingaan als een van de natste ooit gehouden! Met drieën togen we op weg naar de Trac- taatweg in de stromende regen. Omdat we toen te vroeg waren, zijn we nog even een cafe ingedoken om te wachten op betere tijden. Omdat die niet aanbraken gingen we tegen twee uur naar de plaats van afspraak. Hier troffen we tot onze grote verrassing nóg een deelnemer aan. Allereerst werd de Axelse Kreek bekeken. De vogels waren echter niet zo, gek als wij en schuilden voor de regen. Veel was er dan ook niet te zien. Enkele Watersnippen, Water hoentjes en Kievitten. Daar was het wel mee bekeken. Zwartenhoek leverde nog minder op. Hier bleef het vogelleven beperkt tot Houtduif, Spreeuw en niet te determineren kraaiach- tigen. Toen we over de Eversdam reden (tussen Canisvlietpolder en Canisvlietbuitenpolder) werd het aanmerkelijk interessanter met in en bij de watergang Blauwe Reiger, Wintertaling, Torenvalk, Vink en Stormeeuw. De Zuiddorpepolder-noord en de Oudepolder waren ook niet zo druk bevolkt met vogels, maar dit werd ruimschoots goedgemaakt door twee Buizerden, die luid roepend rondcirkelden. Het was eigenlijk niet zo erg, dat het regende, want vooral hier door was het heerlijk rustig in de polders. De rust werd alleen langs de grens verstoord door geknal van jachtgeweren. In België mag, in tegenstelling tot Nederland, op zondag gejaagd worden. Het kleine aantal deelnemers kwam deze keer wel goed uit, want er was iemand bij, die nog maar pas vogels kijkt, zodat er veel tijd kon worden besteed om een en ander uit te leggen. In grote groepen komt dat er dikwijls niet van. Op de terugweg kwamen we nog wat overwinteraars tegen, nl 12 Koperwieken in de buurt van Axelse Sassing en ongeveer 10 Krams vogels bij de Eversdam. We waren het er over eens, dat het on danks het weer toch een prettige middag was geweest! Waargenomen soorten: Blauwe Reiger, Buizerd 2, Ekster, Fazant, Graspieper, Houtduif, Kievit, Kokmeeuw, Koperwiek, Kramsvogel, Kauw, Meerkoet, Merel, Koolmees, Patrijs, Roek, Roodborst, Storm- meeuw, Spreeuw, Turkse Tortel, Torenvalk, Veldleeuwerik, Wilde Eend, Wintertaling, Wulp, Watersnip, Waterhoen, Vink, Zilver meeuw, Zwarte Kraai. En slechts enkele paddestoelen, zoals Parasolzwam en geschubde Inkt zwam. m. Titus Ysebaert. 10

de Steltkluut | 1980 | | pagina 12