FIETSEXCÏÏRSIE CLINGE, LINIEDIJK E.A., 25 november 1979. Weer: zonnig, zachte zuidenwind, 5 gr. C. Leiding en verslag: A.de Kind. Deelnemers 17 personen w.o. 9 schoolgaande kinderen. Het vertrek was te half tien. De geplande route moest iets ge wijzigd worden in verband met een landelijke Goudplevieren-tel- ling. Er was gevraagd tijdens de excursie en passant een stuk Z.Vlaanderen te tellen. We begonnen in de bossen van de WMZ te Clinge, waar tal van Goudhaantjes en Staartmezen- onze aandacht trokken. In de Waterstraat hadden we een ontmoeting met een Buizerd die rustig in een boom zat. Langs de Liniedijk trokken we op Zandberg aan. 65 Wulpen in een weiland kregen onze aan dacht; aan de andere kant zagen we onze eerste Goudplevieren: 92 stuks in gezelschap van 2 Zilverplevieren, 40 Kievitten, een paar honderd Spreeuwen en wat Roeken. Ook nabij Het Jager tje zagen we Wulpen en Kievitten. Bij het Groot Eiland waren het vooral tal van Meerkoeten en Waterhoentjes, een paar hon derd Zilver- en Kokmeeuwen en enige Wulpen die ons tot stoppen brachten. Nabij het ooievaarsnest verliet een Blauwe Reiger zijn visstekje in een slootkant. Langs Kijkuit en Absdale kwamen we in de Oud Ferdinanduspolderwaar we - weer op een weiland - 123 Goudplevieren telden, ook weer in gezelschap van Wulpen, Kievitten, Roeken en Spreeuwen. Hier ontmoetten we Torenvalk en Sperwer en bij Heikant konden we vanaf korte af stand twee zeer donkere Buizerden waarnemen. Te 12.00 uur waren we, na een lange tocht, weer op ons uitgangspunt terug. Ik vond het prettig dat er veel jeugdige deelnemers waren, maar het kan nog beter: Elke maand van het jaar heeft zijn eigen charme en niet alleen het najaar met zijn vogeltrek en vallende bladeren. Daarom hopen we in de toekomst steeds meer jongeren op onze tochten te zien. Waargenomen soorten: Buizerd 3» Torenvalk 1, Sperwer 1, Goud plevier 215, Zilverplevier 2, Roek 50, Kauw 200, "Veldleeuwerik 8, Vink 25, Graspieper 12, Kievit 85, Wulp 104, BI.Reiger 4» Waterhoen 40, Meerkoet 55» Boomkruiper 2, Goudhaantje 8, Ring- mus 12, Koperwiek 6, Kramsvogel 4» Spreeuw 250, Staartmees 10, Pimpelmees 7» Koolmees 2, Winterkoning 6, Roodborstje 9» Holenduif 4» Turkse Tortel 2, Groenling 15, Heggemus 4, VI. Gaai 4, Ekster 6, Patrijs 20. j A.de Kind. SAEFTINGHE-EXCÏÏRSIE, 27-10-1975. Te 11.00 uur meldden zich 44 deelnemers. Waarschijnlijk was het prachtige herfstweer de oorzaak voor dit hoge aantal; de tempe ratuur was 15 graden C, de wind Z.O. Enkele deelnemers waren uitsluitend voor "Oud-Saeftinghe" geko men. Na een rit van 5 km kwamen we in de Hedwigpolder aan onze eigenlijke startplaats. De eerste stappen waren vrij moeilijk want er was veel kwelgrond. Eerst bekeken we de Schelde met de strekdammen die daar goed te zien zijn en het drukke scheepvaartverkeer met veel schepen uit 11

de Steltkluut | 1980 | | pagina 13