geven we te 21.00 uur het woord aan Lieve en Rom Luprez. De inhoud van hun programma nemen we hieronder op. DE MOERVAARTROUTE ZOALS WIJ DIE ZAGEN 700 geselekteerde dia's zijn het eindresultaat van 150 verkennings- en opnametochten in de gemeenten die gelegen zijn op de door de Federatie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen bewegwijzerde autoroute. In overvloeiing en met aangepaste muziek, kommentaar en interviews begeleiden ze U van Zelzate tot St.-Niklaas via St.-Kruiswinkel en Mendonk (Gent), Zaffelare, Wachtebeke, Moerbeke, Eksaarde, Daknam, Sinaai, Stekene, Kemzeke en Belsele (met Puivelde). In een énig mooi natuurkader maakt U kennis met de Moervaart-waterloop en de bochtrijke Zuidlede. De belangrijkste merkwaardigheden en de mooie natuurhoekjes (ook het minder mooie en onaange name) van elke gemeente komen aan bod, zoo.m.: - het in 1978 verdwenen door mankracht bewogen veer te Mendonk - oude hoeven en de azalea- en begoniakwekerijen te Zaffelare - Het Provinciaal Domein te Wachtebeke - de suikerfabrikatie en het atelier van kunstschilder M. Vervaet te Moerbeke - de Durme te Daknam - het gewezen Piefër Heydensveer en aardbeienteelt te Eksaarde - bossen en heide te Stekene - de bossen en het domein-"De Wal" te Kemzeke - de rozenteelt te Belsele - het stadhuis en de O.L. Vrouwkerk te Sint-Niklaas We nodigen niet alleen al onze leden uit te komen genieten van deze show met overvloei-diasmaar ook alle andere belangstel lenden.! Het is meer dan de moeite waard, temeer daar ieder van ons het gebied ten zuiden van onze grens kent, maar toch tot de ontdekking zal komen, dat hij tot heden toe aan veel belang wekkende dingen en mooie plekjes is voorbij gegaan. Bijna geen vogels, wel veel landschap en heemkunde; voor een keertje mag dat wel eens dachten we. PERIODIEK AFTREDEN BESTUURSLEDEN. De jaarvergadering van vorig najaar was aanleiding de statutaire verplichtingen met betrekking tot periodiek aftreden eens nader te bekijken. Het resultaat ziet U in onderstaand overzichtje. Uit kolom 2 blijkt dat in 1980 (de herverkiezing van E.Borm in 1979 is over het hoofd gezien) 5 personen zouden moeten aftreden. In verband met continuiteit van bestuur is dat niet verstandig. Daarom hebben we besloten in 1980 3 personen te laten aftreden en in 1981 2. Ook is het niet gebruikelijk dat voorzitter en secretaris gelijk aftreden en evenmin secretaris en penningmeester. Gelet op al deze aspecten is mede door loting een rooster opgesteld (kolom 3). Opgemerkt zij, dat alle zittende bestuursleden zich telkens na beëindiging van hun termijn herkiesbaar kunnen stellen. Kolom 1: 1e keer gekozen of herkozen. Kolom 2: jaar waarin stat. periodiek aftreden.verplicht is (zou zijn geweeest) penningmeester af; gewoon bestuurslid. Kolom 3mede door loting vastgesteld jaar van aftreden. Naam: 12 3 G.Sponselee 1977 1980 1980 G.Harts 1977 1980 1981 N.V.v.d.Kerkhove 1978 1981 1982 2

de Steltkluut | 1980 | | pagina 4