delen. Immers, als de roofvogels er gebruik van maken zijn ze een prima schietschijf! En omdat het schieten van roofvogels helaas geen zeldzaamheid is, hebben we besloten om maar geen roestpalen te plaatsen. Aktie Axeler Olmen: Er is 180.- 1500.- van de knotploeg binnengekomen. Standpunt jacht: In de bestuursvergadering van 4—4—1979 werd een brief behandeld van Henk Castelijns, die vroeg om een duidelijke standpuntinname over de jacht. Toen werd geantwoord dat het in ieder geval niet mogelijk is om zoiets in de statuten op te nemen, dat kan slechts in de jaarvergadering gebracht worden. Naar aan leiding daarvan werd er binnen het bestuur opnieuw gevraagd om een standpuntinname. Het bestuur neemt een zelfde standpunt in als de Nederlandse "Vereniging tot Bescherming van Vogels ("Vo gelbescherming")* Dit luidt als volgt: Jacht op vogels is slechts toegestaan als beheersjacht, waaronder wij verstaan het doden van vogels teneinde daarmee schade, met name aan de gewassen en aan wilde planten en dieren, te voorkomen. Dit doden mag slechts wor den toegestaan, wanneer alle andere middelen om schade te bestrij den oaver jagen) falen, en dan nog alleen, wanneer de bestrij ding van schade door de beheersjacht werkelijk effectief is (be kend gemaakt op de algemene ledenvergadering van 3 juni 1978). Peter Maas. DIA-PRESENTATIE NAJAAR 1980. Omdat vooruitzien heersen is, kondigen jwe nu reeds aan, dat het in de bedoe- lling ligt, aan het "begin van komend na jaar (half tot eind september, want later komt er nog een cursus) een le denbijeenkomst te beleggen, waarop een ieder in maximaal 20 minuten spreek tijd (minder mag ook) een aantal dia's (max. 36) kan tonen en van commentaar voorzien. Het onderwerp is vrijmaar moet wel binnen de doelstelling van onze ver eniging liggen. Het mag zijn: een biotoopstudie van een terrein uit eigen streek, maar ook ervaringen van elders. Of één of meer vo gelsoorten; planten van een (bepaalde) dijk; de brandnetel, zijn vrienden en vijanden; de wierzone op de glooiing etc. om maar eens enkele voorbeelden te noemen. Uiteraard ook landschapsimpressies We kondigen dit nu reeds aan, zodat iedere belangstellende er ruim een half jaar aan kan besteden. In De Steltkluut van augustus maken we plaats en tijd be kend en zo mogelijk wie wat ter tafel brengt. Het bestuur* 4

de Steltkluut | 1980 | | pagina 6