A\ MONDIAAL ALTERNATIEF VOOR U GELEZEN. en wellicht zeer interessant en zeker heel belangrijk! Uit "Trouw" dd. 6 september 1979* Trekvogel .jacht in de Pyreneeën. Met als groots overwinningsverhaal voor ons allen dat de Col dOrgambideska voor 3 ,ia-ar vrij van jacht zal zijn, dankzij de onvolprezen daad van twee oecslogen (Michel Le Comte en J.Tanguy Le Gac) die, in het bijzijn van honderden jagers, een grote bergpas voor 3 jaar hebben gehuurd, hetgeen van enorme betekenis is voor alle op trek zijnde vogels, ook voor onze broedvogels Dit is vogelbescherming van de allerhoogste plank, die res pect afdwingt van ieder vogelbeschermer en een daad die on noemelijk veel l O belangrijker is dan vele andere activiteiten van natuurbeschermers. Voor de bergpas worden ook bewakers gevraagd. Kosten voor de camping circa 4>- per dag. Bivakken en schuilhutten herders veelal gratis. Meer inlichtingen verkrijgbaar bij Jaap Taapken, ïïtrechtseweg 43 te Hilversum. Giften voor deze actie worden gaarne ontvangen op girorekening 638498 t.n.v. Actiecomité Het Vogeljaar te Hilversum met vermel ding: Col d'Orgambideska. Verantwoordelijke: Micel Lecomte, Gabas,'F 644O Laruns (Frankrijk). Stuur hem minstens uw sympathiebetuiging. aa aandacht voor: stichting UOEL: o.m. redding van de Euro-Afrikaanse trekvogels. Wie de vogels werkelijk wil beschermen moet evenals de vogels geen landsgrenzen erkennen en veel verder kij ken dan door een enge Nederlandse bril. Wij beschermen in Nederland braaf onze vogels, dit strekt tot eer, maar wij moeten ons ook bewust zijn welke enorme gevaren onze vogels bedreigen in het buitenland. 63

de Steltkluut | 1980 | | pagina 33