SD 1 Een goed vogelliefhebber mag dit beslist niet onver schillig laten en dient te strijden voor verbetering van het lot van onze trekvogels De 9 lidstaten van de Europese Gemeenschap (EEG) heb ben nog slechts een magere richtlijn goedgekeurd voor de beperking van vogelsoorten waarop jacht en waarin handel zal zijn toegestaan. De federatie van Jagersverenigingen poogt hardnekkig om deze richtlijn te reduceren tot een die er is ter bescherming van de belangen van de jagers» Niets is minder waar dan dat. Een bescheiden begin is gemaakt, doch de publieke opinie zal zeer veel druk moeten uit oefenen om te komen tot volledige bescherming van de vogels Daarbij is ook ons aller steun nodig. Een klein voorbeeldje zal U duidelijk maken hoe drin gend Uw steun aan genoemde Stichting nodig is» Alleen al in Italië worden, naar ik las, uit 5 mil- lioen jachtgeweren jaarlijks 3 milliard patronen ver schoten op beschermde vogels op trek. Dit kost per jaar, schrik niet, circa 1 milliard vogels(voor de industrie Ook in Italië wordt veel actie gevoerd tegen deze wan toestand. Wat is het rampzalige gevolg van deze massale vogel vernietiging in vele zuidelijke landen van Europa, voor al op die plaatsen waar de meeste vogels bij hun trek naar Afrika passeren? 1. verstoring van het natuurlijk evenwicht; 2. steeds meer vermindering van de vogelstand; 3. steeds meer toename van insecten, vooral in Afrika; 4. steeds meer oogstvermindering; 5. toename gifgebruik en daardoor schade aan de natuur ook aan de mens; 6» toename resistente insecten. Ik vind onze eigen vogelbescherming niet compleet zonder de actie van Mondiaal Alternatief te steunen. p^d postgiro stortings-/acceptgirokaart BANKGIRO [o) op girorek 3141400 van Stichting Mondiaal Alternatief, postbus 168, 2040 AD Zandvoort I Gld Ct l te storten door/over te schrijven van E.G.Borm. 6 4

de Steltkluut | 1980 | | pagina 34