De Zoogdierwerkgroep van de Wielewaaljongerenafdeling Krekenland wil in de komende vijf jaar een diepgaande inventarisatie maken van alle in hun gehied voorkomende zoogdieren. Ze vragen voor dit project zoveel mogelijk medewerkers en medewer king en als er onder onze leden zijn die waarnemingen of vondsten uit Krekenland hebben, mogen we ze verzoeken deze door te geven aan Wim de Groote, Diederikplein 9» Assenede. Het Krekenland omvat onderstaand deel van Vlaanderen. AANKOMST ZOMERVOGELS. Graag zou ik van zoveel mogelijk waarnemers de aankomstdata van zo mervogels ontvangen. Hiervan verschijnt dan t.z.t, een overzicht in De Steltkluut. Tevens stuur ik de gegevens door aan dhr, B. Loos te Utrecht, die een landelijk overzicht samenstelt hetgeen in Het Vogeljaar verschijnt. Het betreft de volgende soorten: Purperreiger Boompieper Spotvogel Zwarte Stern Visdief Braamsluiper Koekoek Snor Huis zwaluw Oeverzwaluw Rietzanger Grutto Paapje Grasmus Tortelduif Tjiftjaf Fluiter Wielewaal Bosrietzanger Boomvalk Tapuit Tuinfluiter Grote Stern Nachtegaal Gierzwaluw Boerenzwaluw Kleine karekiet Zomertaling Gele Kwikstaart Zwartkop Gekraagde Roodst, Zwarte Roodstrt Fitis Sprinkhaanrietz Grote Karekiet Grauwe Vliegenv. Bonte Vliegenvanger Henk Castelijns, Kasteelstraat 25, Philippine, 01159 - 846. ATTENTIE VOOR Bij de Vogelwerkgroep De Kempen is een extranummer over Roof vogels verschenen. Degenen die daarvoor belangstelling hebben kun nen contact opnemen met ondergetekende. De kosten bedragen ca f 5- Het verslag bevat naast gegevens uit het werkgebied van de Vogel werkgroep ook veel literatuurgegevens, Henk Castelijns, Kasteelstraat 35» Philippine, 01159 - 846, 36

de Steltkluut | 1980 | | pagina 6