INVENTARISATIES 1980 Zaterdag_17_meio FIETSEXCURSIE olv. M.Ysebaert. Vertrek aan de Westsluis te Terneuzen te 10.00 uur. De Westsluis is de meest westelijke sluis, gelegen aan het begin van de weg Hoek/Breskens. Het eerste deel van de route voert door de polders naar Philip pine. Daar wordt een korte koffiestop gehouden en dan gaat de tocht verder naar het krekengebied van Assenede in België. PASPOORT MEENEMEN! Ook een lunchpakket want het eind van de tocht is voorzien te 17.00'uur. Er wordt in wandeltempo gereden, dus iedereen kan er aan meedoen. Bij twijfelachtig weer tussen 8.45 en 9 15 uur bellen naar 01157 - 1322 of de tocht doorgaat. Vrijdag_23_meiOp zoek naar de NACHTEGAAL olv. A. de Kind. Clinge. En als er helemaal geen Nachtegaal is? We zijn er van over tuigd dat het ook dan een aangename, leerzame en vooral gezellige avondwandeling zal worden. Zondag_1_juni, Hoogwaterexcursie in Saeftinghe olv, J.Neve, Tij dens opkomend water een wandeling over de Rijksdam naar de Ijskel der, waar de vloed duidelijk zichtbaar bezig is deze grote geul te vullen. Laarzen zijn onmisbaar. Verzamelen op Emmahaven te 14-50 u, Evenals vorig jaar worden weer enkele gebieden geïnventariseerd op planten. Hieronder staan de verschillende gebieden die bewerkt zullen wor den en door wie. De data hebben vaak alleen maar betrekking op de allereerste bij eenkomst, omdat latere inventarisaties onderling worden afgespro ken. Het is de bedoeling dat mensen die zich aangetrokken voelen tot dit werk, of het willen leren, zich bij de inventarisator aanslui ten. U mag volkomen leek zijn op dit gebied, U bent toch van har te welkom. Mocht IJ de eerste keer niet kunnen, neem dan voor volgende data, voor zover niet bekend, even contact op met de leider. De ervaring heeft geleerd dat deze werkzaamheden bijzonder inte- Verzamelen te 21.00 uur aan de Wittebrug- straat/Grote Kreekweg te Hulst: op bijgaand kaartje bij de twee sterren. De leider zal te voren onder zoeken waar de Nach tegaal zingt en daar heen zal de excursie gaan. Het kan zowel de Liniedijk zijn als de WMZ-bossen bij 38

de Steltkluut | 1980 | | pagina 8