over het woord. Een ingekomen stuk, een brief van het Axeler Am bacht betreffende het niet meer injecteren van de iepen langs het kanaal Axel- Hulst, wordt de vergadering voorgelezen. Er volgen een aantal mededelingen: - er komen fiets-, grassen-, nachtegaal- en nachtzwaluwexcursies. - in mei start er weer een plantendeterminatiecursus - er wordt een najaarscürsus voorbereid en ook weer een cursus voor ITO- natuurgids, - er zullen weer inventarisaties gehouden worden. De penningmeester leest het financieel verslag over 1979 voor. Haar aanleiding hiervan vraagt Dhr. Lievens of contributieverho ging niet gewenst is, hij krijgt bijval uit de vergadering. De voorzitter deelt mee dat het bestuur contributieverhoging zo lang mogelijk probeert uit te stellen, de penningmeester verklaart het grote nadelige saldo uit het achterblijven van de verkoop van boek werken e.d., en meent dat contributieverhoging nog niet nodig is. De kascommissie deelt bij monde van Dhr.Lievens mee, dat de boeken juist bevonden zijn, maar vindt het vreemd, dat de activiteiten van de knotploeg niet in de verenigingsboekhouding zijn opgenomen. De voorzitter vertelt dat de knotploeg een eigen pot heeft waaruit direct materiaal, poten enz, bekostigd kunnen worden, maar mogelijk kan hiervan eens verantwoording worden afgelegd. De jaarrekening wordt goedgekeurd, waarbij de penningmeester be dankt wordt voor het vele werk. Dhr,Lievens verlaat na 2 jaar de kascommissie, in zijn plaats wordt Dhr. J. v.d. Kammen benoemd. De secretaris leest zijn jaarverslag voor. Haar aanleiding hiervan vraagt Dhr.v.d. Kammen of men nog aan het oprichten van roestpa- len voor roofvogels denkt. Dit is echter afgewezen. Dhr,v.d.Wiel vraagt of er een reële kans is op het nestelen van ooievaars. De voorzitter meent van wel, het Groot-Eiland gebied heeft voldoen de voedsel. Hierna volgt de bestuursverkiezing. Aan de beurt voor aftreden zijn de heren Borm, Grootjans en Sponselee, aleen stellen zich her verkiesbaar, De heren Borm en Grootjans worden bij acclamatie her kozen. Hierna geeft de voorzitter de voorzittershamer aan de secre taris en trekt zich bescheiden terug. De secretaris schetst zeer kort de verdiensten van Dhr. Sponselee en spreekt zijn waardering uit voor het vele werk dat deze voor de vereniging verricht. Dhr. Sponselee wordt daarna onder langdurig applaus bij acclamatie als voorzitter herkozen. Rondvraag. Dhr. v.d.Kammen vraagt of het niet mogelijk is om een symposium over de jacht te houden. De voorzitter deelt mee dat dit in het kader van het 25-jarig bestaan van de Steltkluut overwogen is, maar niet volgehouden en verwijst naar gelijksoortige symposia van Vogelbescherming, H. Castelijns meent dat zo'n symposium ra dicaliserend zou kunnen werken. W. van Laere gelooft dat het tij kentert, hij heeft wat positieve ervaringen met jagers, E, Borm gelooft eveneens dat er een mentaliteitsverandering gaan de is bij de jagers. H. Castelijns stelt voor om af en toe in de Steltkluut een stukje over de jacht op te nemen, A. Abrahamse 72

de Steltkluut | 1980 | | pagina 10