WAAROM NEMEN WE DIT OVERZICHT OP IN DE STELTKLUUT? a. Opdat de leden, die daaraan behoefte hebben, kunnen beoorde len of aan hun verzoek om spreiding is voldaan. Zo niet: dien Uw wensen of suggesties schriftelijk in bij de secretaris b. Om een ieder die voornemens is eens een excursie te organi seren/leiden een indruk te geven welke plaatsen, dagen en tijden "publiek" trekken. Dit om teleurstelling te voorkomen. c. Verder mag best iedereen eens weten dat er gemiddeld bijna drie excursies per maand zijn, waaraan totaal 559 mensen deelnamen. Wie plannen heeft om een excursie te organiseren, dient tij dig contact op te nemen met de voorzitter. Ze moeten inge past worden tussen reeds geplande activiteiten, het tijdstip van verschijnen van de Steltkluut is belangrijk e.v.a. dingen meer. Daarom is aanmelding twee tot anderhalve maand te voren toch wel gewenst. TT Het Bestuur. LEZING HET ZEEUWSE LANDSCHAP, 14 februari 1980. Voor ruim 40 mensen hield Dhr.R.Willems, directeur van het Zeeuwse Landschap, een lezing over de "Stichting", Aan de hand van dia's liet hij zien welke gebieden o.a. in eigendom zijn, maar vooral ook wat de huidige toestand van deze gebieden is en welk beheer plaatsvindt of zou moeten plaatsvinden, wat blijkt in de Vlietepolder op Noord Beveland. In verband met de bodemgesteldheid moet die voor een deel met de hand worden gemaaid. Machines zouden een te grote druk uitoefenen, m.a.g. bodemver dichting en dus een heel andere vegetatie. Stel eens voor dat heel Saeftinghe zo beheerd zou moeten worden! Voor dit werk maakt de "Stichting" gebruik van vrijwilligers, of mensen die via een werkverruimende maatregel tijdelijk in vaste dienst kunnen komen. Een heel ander projekt, waar het Zeeuwse Landschap onlangs mee is begonnen, is de landschapsverzorgingsdienstHiervoor werd vorig jaar heel de gemeente Oostburg geïnventariseerd op onrendabele landschapselementen. Het gaat dan b.v. om knotwilgen en veedrink putten die niet meer onderhouden worden. Daarom wordt via deze dienst geprobeerd om daar toch aan toe te komen. Ook wordt mate riaal beschikbaar gesteld aan het reeds bestaande vrijwilligerswerk. De Steltkluut heeft hier al zijn voordeel mee gedaan, want voor het knotwerk is een snippermachine beschikbaar gesteld. Na 2 fantastische films van Jan van de Kam, nlover de Ooster- schelde en de Waddenzee, werd een forum gevormd waarin zowel men sen van het Zeeuwse Landschap als de Steltkluut zaten. Uit allerlei vragen werd duidelijk dat de "Stichting" zeer graag gegevens wenst over allerlei gebieden die misschien ooit eens aangekocht zouden kunnen worden. Hoe meer gegevens, des te sterker staat de "Stich ting" in haar aankoopbeleid. Dus: inventariseren maar!! Peter Maas. 75

de Steltkluut | 1980 | | pagina 13