EXCURSIES VOGELBES CHERMINGSAVONB Op donderdag 6 maart werd in Hotel des Pays-Bas te Terneuzen een kennismakingsavond met Vogelbescherming gehouden. Een van de medewerkers van Vogelbescherming hield een korte inleiding waar in hij de oprichting en het huidige werkterrein van Vogelbescher ming besprak. Tegenwoordig wordt veel samengewerkt met andere na tuurbeschermingsverenigingen, in het ooievaarsdorp "Het Liesveld", worden ooievaars gekweekt en tracht men na te gaan wat de belang rijkste oorzaak is voor de achteruitgang van de ooievaarsstand. Electrocutie aan hoogspanningsleidingen blijkt een belangrijke doodsoorzaak. Be Vereniging beheert ook nog enkele reservaten, voornamelijk voor weidevogels. Na de inleiding werd de film "Rietland in de Randstad" vertoond, na een pauze, waarin de winkel van Vogelbescherming goede zaken deed, volgde de film Weidevogels van Jan v/d Kam, Hierna volgde nog een korte discussie, onder andere over de jacht, waarbij het standpunt van Vogelbescherming bleek te zijn dat jacht alleen geoorloofd is in geval van werkelijke schade beheers jacht Hierna keerden de ongeveer 40 belangstellenden tevreden huis waarts Zaterdag_14 Insectenexcursie olv M.Jansen. Verzamelen te 9.00 uur aan de kerk te Lamswaarde. Einde excursie te ca 12.00 uur. Een loupe is aan te hevelen. Tijdens deze excursie zal onze belangstelling zich vooral richten op de insectenfauna. Het gevarieerde landschap van de Baudeloodijk en omgeving biedt ons alle mogelijkheden daartoe Dinsdag 17_juni. Avondwandeling over de Gasdam met uitzicht op een zomers Saeftinghe. leiding R.Bleyenberg. Verzamelen te 19.00 uur op Emmahaven. Vrijdag 27_juni. Nachtzwaluwexcursie. Onder leiding van luc Bekaert op zoek naar de Nachtzwaluw in de Moerbeekse bossen. We verzamelen te half negen (20.30 uur) bij het met sterren aangeduide punt op onderstaand schetsje: iets ten zuiden van de kruising Overslag/Wachtebeke - Expressweg en NIET de an dere oversteek naar Wachtebeke. We maken tot ca 10.00 uur een wandeling aldaar en hopen daar na de Nachtzwaluw te kunnen beluisteren (ca 22.00 uur)Het eind van de excursie is voorzien te 23.15 uur. G, Harts, 7 6

de Steltkluut | 1980 | | pagina 14