INVENTARISATIES 197 9 ITERS LAG GANZENEXCURSIE PUTTING 2 februari 1980. Om ongeveer tien uur verzamelden zich de eerste vijf deelnemers aan de kerk van Hengstdijk vopr de ganzenexcursie olv G.Sponse- lee. Later werd dit aantal op acht gebracht. Tia De Vogel gingen we reeds van ver boven de weilanden Vanwege de vele gedetermineerd laatste ook al van" len. Langs de Klei nog door enkele laatkomers we naar De Putting, waar enige duizenden ganzen zagen vliegen, regen kon er moeilijk en geteld worden. Dit wege de grote aantal- ne Putting het vertrek- nat en koud aan- ondanks dat weest. een m- veelal Kolganzen, tallen Grauwe en enkele Kuifeend 3» Scholekster vogel 9» Bonte Kraai 2, Veldleeuwerik 6, Kievit Fazant 2 gingen we terug naai punt, waar we door kwamen. Toch was het teressante tocht ge-.ee Waargenomen soorten: Ganzen: ongeveer 4500, waaronder enkele tien honderden Rietganzen. Wilde Eend 120, Bergeend 7» 1, Ekster 8, St'ormmeeuw 6, Krams Smient 7» Wulp 5> Buizerd 1, 12, Zilvermeeuw 6, Patrijs 7» Zoogdieren: 6 Hazen. Aantal waargenomen soorten: 22 Peter Dobbelaar, Polderweg 8, 4585 PO Hengstdijk. INVENTARISATIE VLIETDIJK. In het voorjaar van 1979 is e^n poging ondernomen om de Vlietdijk (Terhole) te inventariseren. Het zat niet mee, het voorjaar was zo koud dat pas in juni de planten in bloei ston den zodat ze te determineren waren. Daarna ging iedereen met vacantie, en is er niet verder geinventariseerd. De onderstaan de gegevens zijn dan ook onvolledig. De Vlietdijk is een begrenzing van de Mispadpolderéén van de oudste polders in Oost Zeeuws-Vlaanderen 1232De dijk loopt vnlNoord-Zuid en is voor het grootste deel beplant met popu lieren. Verder is veel struikgewas - meidoorn, sleedoorn enz. aanwezig. De licht omstandigheden zijn dus niet optimaal voor veel kruidachtige planten. Verder is de dijk, evenals de ernaast gelegen Rotte Vliet, sterk aan het verruigen wat zich uit in het uitbundig voorkomen van grote brandnetel en braam. Om deze verruiging tegen te gaan verdient het aanbeveling de dijk minstens eens per jaar te maaien - bij voorkeur laat in Sep tember -. Verder moet het afbranden van riet en afgestorven gras achterwege blijven. Dit is de laatste jaren nog herhaalde- 83

de Steltkluut | 1980 | | pagina 21