gens kwam Normandië aan de beurt en daarna de gebieden Picar- dië en Frans-Vlaanderen. Vervolgens verscheen hij in Nederland 1974; (Nestvondst Braakman; redactie) en daarna in België (1975) Deze opmerkelijke geografische uitbreiding, te danken aan een groot aantal zachte winters, kan echter door strenge vorst geheel teniet worden gedaan. Is standvogel, maar heeft de neiging tot rondzwerven. Alleen als de soort een trekinstinct zou ontwikkelenbe staat er een kans dat de noordelijke populaties in stand zouden kunnen wor den gehouden. - Redactie. RUIGE WEERSCHIJNZWAM. In juli 1979 vond Joep v.d. Kammen op de Hoge Berg in Sas van Gent een opvallende paddestoel op de tak van een levende appelboom. Hij was 15 cm lang, 12 cm breed en 3 cm dik. De kleur van de bovenzijde was donker bruin tot zwart, aan de on derzijde diepgeel. Werner van Laere maakte er een foto van. Die werd ter determinatie naar het Rijksherbarium te Lei den gezonden. We kregen van Dr.C.Bas navolgend antwoord: - Het determineren van paddestoelen op foto's is natuurlijk een beetje riskant. Maar twee mycologen hier kwamen afzonderlijk tot de conclusie dat het exemplaar op Uw fraaie foto Inonotus hispidus (Bult. ex Pr.) P.Karst. voorstelt Ruige Weerschijn- zwam). Is bij ons vrij zeldzaam. Heeft voorkeur voor Esch, Appel, Walnoot en Plantaan, maar groeit ook op andere loofbomen. U schrijft niet of wij Uw foto in de Icones-collectie hier mogen opnemen (hetgeen wij gaarne zouden doen) - Dat hebben we inmiddels gedaan. Werner van La.ere wilde zijn kleurenfoto wel afstaan; voor ons maakte hij ee'n zwart-wit af druk je Mare Buise maakte er een tekening van. UIT GEVANGENSCHAP ONTSNAPT. In aansluiting op het artikel in De Steltkluut jaargang 9» nr. 6, pag.234, kunnen we nog mede- len dat op 3 november 1979 nabij Rodesluis (gem. Axel) een Blauwe Vos is doodgereden. Dit is een kweekvariëteitm.a.w. alweer een uit gevangen schap ontsnapt dier. Med. B.Grootjans. Een hert dat werd gesignaleerd op 30 oktober en 1 november 1979 nabij Rustwat e.o. was een Damhert dat nabij Hulst ont snapt was. Het dier was niet meer achter een raster te hou den en is afgemaakt. Med. C.v.Putte, G.Hermans e.a. 88

de Steltkluut | 1980 | | pagina 26