INHOUD TORENVALKKAST. 1979 was een muizenarm jaar. Dat ervoer ook de heer A.Ahrahamse toen hij een Torenvalkkast in het Villapark te Sluiskil schoon maakte (28 augustus): Veel veren en dergelijke, maar geen res ten van zoogdieren. We hebben de inhoud laten onderzoeken bij ZMA Amsterdam. De kollektiebeheerster T.Prins vond er navol gende resten in: Merel2 1., 3 r- vleugels 1 staart. Zanglijster, juveniel, 2 exx. 1 r. poot. Spreeuw, 5 1 -5 r. vleugels j 1, 1 r. poot. Veldleeuwerik, 1 1. vleugel. 2 kleine vogel species. 1 vleugel van een tamme kip. DIKRANDTONDERZWAM. Op 27 januari 1980 vond Joep v.d.Kammen achter de CPC te Sas van Gent in een oude boomgaard aan de St .Albertdijk een paddestoel op ee halfdode wilg. Hij determineerde de op een Weerschijnzwam (zie elders) lijkende zwam als Tonderzwam. Dr.C.Bas van het Rijksherbarium te Leiden preciceerde de determina tie tot: Dikrandtonderzwam, Ganoderma adspersum (S.Schulz) Donk. Oude naam: G.europaeum. Hij deelde verder mee dat deze soort in ons land altijd over het hoofd is gezien, maar hij blijkt algemeen voor te komen vooral in parken, lanen en boomgaarden. G. Sponselee Op 2 september 1979 vond ik in Saeftinghe, in een uitloper van de Ijskelder, de 5 hiernaast afgebeelde metalen voorwerpen. Ze lagen vlak bij elkaar ONDER de hoogwaterlijn. R.Bleyenberg vond op 13 oktober een soortgelijk merkteken op de Graauwse Plaat; de volgende dag vond hij aldaar, en ook weer op de hoge geulranden, nog eens 6 exemplaren in twee groepjes nl 2 en 4 hij elkaar. We menen te weten dat de strook jes (uitgevouwen 15 mm breed en 121 mm lang) vee-oormerken zijn en we vermoeden dat ze door Zilvermeeuwen met voedsel worden mee gebracht uit het Antwerpse. Of dit juist is weten we niet en daarom zouden we graag van leden, die er het fijne van weten, meer over vernemen, met name herkomst, gebruik etc. De letters en cij fers zijn blauw; de ondergrond wit. Reacties gaarne aan: G.M.P.SponseleeSaxhavenstraat 5, 4561 HB Hulst. HERKOMST GEVRAAGD. 89

de Steltkluut | 1980 | | pagina 27