schap. Jong en oud kan hier, door eens de handen uit de mouwen te steken, een practische bijdrage leveren aan het natuurbehoud» Het lijkt echter alsof veel van onze leden en jeugdleden denken natuurbehoud te kunnen plegen door achter de kachel in de Stelt- kluut te kunnen lezen wat er allemaal gebeurd. Want waar blijven anders die bijna 500 leden, die onze Vogelwacht nu telt? Als elk lid eens een ochtend of een middag komt meewerken dan zouden veel meer knotbomen kunnen worden behouden. En dat meewerken kan al bestaan uit op een hoop gooien van afgezaagde takken. Niet alleen de knotwilgen worden bedreigd. Ook de voor O.Z.Vlaan deren kenmerkende iepen lopen het gevaar te worden aangetast door de iepziekte. De Vogelwacht heeft op initiatief van enkele leden een actie gevoerd om de prachtige iepen langs het kanaal Axel- Hulst door injecteren te beschermen tegen deze ziekte. Wegens de hoge kosten dreigt namelijk dit injecteren te worden stopgezet. De knotploeg stelde zelfs een bedrag van 1500.- beschikbaar. Aan het einde van het verslagjaar was het resultaat van de actie nog niet bekend. Als een van de activiteiten in 1979 moet nog genoemd worden de cursus Controleur Vogelwet 1936 die in november van start ging met een 15 tal deelnemers, die door Dhr.Marinissen van de Veld politie vertrouwd gemaakt worden met de vele problemen van de Vogelwet. Men hoopt in april 1980 examen te doen. Het knipselarchief van de Steltkluut ging in 1979 in andere han den over en wordt thans beheerd door Dhr.Molenaar in Terneuzen. Het bestuur onderging een wijziging: Geert Ottens trok zich terug als bestuurslid, in zijn plaats werd Peter Maas benoemd die al eerder als jeugdlid zitting had in het bestuur. Naast vergaderen en allerlei organiserend werk en papierwerk heeft het bestuur in 1979 ook lijfelijke arbeid verricht. In april werd namelijk een nestpaal opgericht, waarvan hopelijk ooit nog eens ooievaars gebruik zullen maken. In 1980 hopen we allereerst door te gaan met de gebruikelijke acti viteiten en verder een plantendeterminatiecursus en een algemene najaarscursus te kunnen organiseren, alsmede een avond waarop le den dia's en films die zij gemaakt hebben, kunnen vertonen. NOTULEN VAN DE JAARVERGADERING van de Vogelwacht Oost-Zeeuws- Vlaanderen "De Steltkluut" gehouden op donderdag 20 maart 1980 te Hulst. De voorzitter opent om 1930 uur de vergadering en heet de onge veer 50 aanwezigen welkom. Hierna leest de voorzitter de notulen van de vorige vergadering voor. Geen der aanwezigen vraagt hier- 7 1

de Steltkluut | 1980 | | pagina 9