ken, gevraagd, welke gebieden voor de vogels het meest aantrek kelijk zijn en welke dus tot rustgebied bestemd zouden moeten wor den. Kaart 3 laat zien welke gebieden dat zijn. We kunnen niet anders doen, dan de stelling die ir J.G.A.M. van den Dries uit Hulst bij zijn promotie aan de TH te Eindhoven in 1976 poneerde, van harte ondersteunen: "Het verdient aanbeveling bepaalde gedeelten van de slikken van de Westerschelde geheel vrij te houden van recreanten ten behoeve van fouragerende vogels". Met dank aan de Waterschappen Axeler - en Hulster Ambacht, de Verenigde Braakmanpolders en aan de heren M.Buise, B.Grootjans, P.Maas, J.Neve en G.Slob. G.M.P.SponseleeSaxhavenstraat 4561 HB;Hulst. NASCHRIFT. Juli-augustus 1979 toen dit artikel al gereed lag voor publicatie, maar wegens plaatsgebrek moest blijven liggen, stond in De Stem een verhaal dat door de heer P„J.Everaert te Walsoorden gepoogd zou worden het aantal plaatsen waar wormen gespit mogen worden, te doen uitbreiden, vooral in het belang van gehandicapten voor wie het erg moeilijk is helemaal naar Ossenisse te moeten om wormen te steken. Niet duidelijk was of de heer Everaert dit als wethouder dan wel als sportvisser wilde realiseren. Wij reageerden door een copie van het hierbij gepubliceerde verhaal te zenden aan de heer Everaert, aan het Waterschap Hulster Ambacht en aan Rijkswaterstaat, met de bedoeling hen op de hoogte te stel len van de ideeën die hieromtrent bij ons allang leefden. Begin september kregen we van RWS een overzichtje waar in onze contreien wormen gespit mogen worden. We kregen toestemming de ge gevens voor publicatie over te nemen (kaart 4)° We hopen, dat we met dit artikel een begin maken aan een discussie die zal leiden tot ruimte voor voedselzoekendetrekkende en over winterende vogels en voor sportvissers/pierestekers Het bestuur. Voorlojoig kort_c_oimnentaar De plaatsen waar wormen gestoken mogen worden, zijn inder daad zeer beperkt, maar twee ervan zitten juist in door ons aangemerkte vogelkundig belangrijke gebieden, waar evenwel niet in de wintergebieden gespit mag worden, zodat de mees te bezwaren wegvallen. Maar wormensteken is een ander aspect dan vissen en dat mag onbeperkt door het hele gebied. Zover ons bekend zijn daartegen bij Rijkswaterstaat geen be zwaren. Begrijpelijk: hun opdracht is de zeewering beveiligen niet de vogels. Daarover zal de georganiseerde natuurbescher ming het gesprek 'ns op gang moeten brengen. Wij houden U van eventuele vorderingen op de hoogte. 1 25

de Steltkluut | 1980 | | pagina 31