VLINDERS IN ONZE REGIO je er al veel van weet, integendeel, de excursies zijn er juist voor de leden om de soorten te leren, de waarnemingen en het verslag komen pas op het tweede plan. Het is ook he lemaal niet gek, dat U nog eens naar de naam van die gewo ne vogel vraagt en evenmin waarom dat nu juist die vogel is en waarom dat zo'n gewone is. Wordt lid en ga mee op de ex cursies zo vaak als mogelijk is. We beleggen die voor U, ten dele slechts voor ons zelf, opdat U naderhand met meer ge noegen door de natuur zult lopen. En nogmaals: vraag het als U iets niet weet, op die manier zijn de excursieleiders er ook aangekomen, want niemand is met de kunst geboren". De laatste tijd neemt het aantal jeugdleden belangrijk toe. Velen ervan komen regelma tig in het veld en ongetwijfeld "beleven" zij daar nu en dan iets. Iets, dat voor al le leden interessant is. Daarom mogen we onze jeugdige vogelaars verzoeken hun veld ervaringen, waarnemingen, onderzoekjes etc. op schrift te stellen en het resultaat aan de redactie te overhandigen. Gaarne zullen we voor hun werk een plaatsje - de laatste pagina - inruimen. Het hoeft niet uitslui tend over vogels te gaan, ook andere die ren zijn de moeite van het bekijken waard. Distelvlinder Vanaf mei 1979 tot september 1979 is er een onderzoekje gedaan naar het aantal soorten vlinders in onze streken. Met on ze streken bedoel ik: Heikant, Waterlei ding-Heikant, Groot Eiland en Vogelwaarde. Natuurlijk is dit onderzoek veel te be perkt van opzet geweest om een volledige inventarisatie te geven, maar toch willen we de resultaten bekend maken: We weten over onze vlinderfauna nog maar zo weinig. Er werden ruim 20 dagvlindersoorten gede termineerd, zodat we kunnen stellen dat de lijst van dagvlinders in "Het Groot Eiland Centraal" van Mare Buise, behoudens enkele uitzonderingen nog steeds van toepassing is voor dit gebied. De opzet van dit onderzoek was dan ook na te gaan of de vlinderfauna in deze streek na die paar jaar (1977) gelijk gebleven is. Mogelijk kan bij een meer uitgebreid onder zoek de lijst verder uitgebreid worden. 102

de Steltkluut | 1980 | | pagina 8