nen" te Antwerpen m.u.v. gebied Xi, de Hoge Platen, dat in beheer is bij Het Zeeuws Landschap; GEBIED Y is jachtvrij GEBIED Z natuurreservaat Saeftinghe, jacht verpacht aan een Belgisch-Nederlandse combinatie. stand geschoten zal worden. Vanzelfsprekend wordt de kans dat de vogels alleen maar worden aangeschoten aanzienlijk vergroot. De vogels kunnen dan meestal nog verder vliegen, maar zullen elders nog urenlang een doodstrijd moeten voeren. Regelmatig worden dergelijke jachtslachtoffers aangetroffen, voornamelijk op de verschillende platen. Bovendien kunnen deze vogels een haard gaan vormen voor botu- lisme, zeker wanneer ze in binnendijkse gebieden terecht komen. Dit houdt in dat voorkomen moet worden dat vogels worden aan geschoten. Dit kan alleen maar bereikt worden door: Algemene stopzetting van de .jacht Tot nu toe hebben we het alleen maar ge had over ganzen en eenden. Maar er zijn natuurlijk nog veel meer vogels in de WesterscheldeO.a. de zeer belangrijke groep van steltlo pers. Jacht op steltlopers is niet toegestaan, maar toch heeft jacht, al is deze niet spe cifiek op steltlopers gericht, ook op deze vogels een nadelige invloed. Veel steltlopers maken gebruik van schorren en slikken en van de plaatcomplexen die in de Wester- schelde gelegen zijn. Deze vormen een uitermate belangrijk rust en fourageergebied. Zeker gedurende de trektijd. Dit is toch al een zeer kritische tijd voor vogels. Ze moeten dan zeer grote afstanden afleggen, af en toe de trektocht onderbreken om te fourageren en te rusten. Daar kan natuurlijk geen sprake van zijn wanneer daar gejaagd wordt. De vogels worden dan gedwongen om 1 3 6

de Steltkluut | 1980 | | pagina 10