Halfeind merel 1groenling 1steenuil 1witte kwik- staart M.A.Buise. b l/d/di 0 I ZANGEXCÜRSIE WMZ CLINGE, 26 april 1980. Ondanks het koude natte weer waren er te 6.00 uur 20 deelnemers aanwezig om onder leiding van ondergetekende de ochtendzang van onze vogels te beluisteren. Het werd stilaan licht en de eerste vogel die zich om kwart voor' zes liet horen was de zwarte roodstaart, spoedig gevolgd door de Roodborsttapuitdie erg onrustig heen en weer vloog, waarschijn lijk omdat we op korte afstand van zijn nest waren. Daarna hoorden we vervolgens merel en zanglijster - wel op een twintigtal zangposten - roodborst en winterkoning. Na een tijdje stilte vielen fitis, tjiftjsf, koekoek en boomkruiper in. Deze laatste heeft een aparte roep; hij heeft het voorbije jaar in onze bossen gebroed. We zagen bergeenden in de watergangen zwemmen, een ijsvogeltje wegvliegen en konijnen vlak voor ons op het pad één voor één wegvluchten. Wat later hoorden we het ge krijs van de vlaamse gaai; we hoorden de groene - en bonte specht op korte afstand en zagen hoe roodborstjes vlak voor onze voeten wat vliegjes weggristen. Om kwart over zes was het bos met alle vogels erin, wakker. Door het donkere en natte weer waren er minder vogels te horen dan in andere jaren het geval was. Waargenomen soorten: zwarte roodstaart 3, roodborsttapuit 1, kneu 2, vink, koekoek 2, kool-en pimpelmees 8, goudhaantje 4j mat- kopmees 3> veldleeuwerik 1, graspieper 1, boomkruiper 2, heggemus 4» winterkoning 10 zwartkop 2, tjiftjaf 6, fitis 4> zanglijster1 merel al deze soorten zingend. Holenduif 2, houtduif 100, turkse tortel 8, witte kwik staart, zwarte kraai, fazant, bergeend, wilde eend, vlaamse gaai, groene- en bonte specht, zilver- en kokmeeuw. Te kwart over acht was ieder weer tevreden aan zijn fiets terug. Het deed mij, als leider van deze groep, een groot genoegen dat er ondanks de regen velen opgekomen waren waaronder veel jeugd leden. Veel er van zijn echte natuurliefhebbers en daarom reken ik ook bij volgende excursies weer op de jeugd. A. de Kind. ZITEXCURSIE VLAAMSE KREEK 2 mei 1980. Leiding: R.Bleyenberg en A.v.d.Wiel. 9-00 tot 20.45 uur. Aantal deelnemers 15. Aanvankelijk licht bewolkt, 13 gr C, vrij krachtige 0N0-wind. Later onweerachtig (20.15 uur) en een weinig regen. De straffe wind kwam gelukkig uit de goede hoek, zodat we, geze ten achter de dijk, beschut en wel een prima zicht hadden over de kreek, waar het wemelde van de vogels. Er was volop gelegenheid diverse soorten langdurig te bekijken zodat de veldkenmerken goed besproken - en zo mogelijk onthouden - konden worden. 1 5 2

de Steltkluut | 1980 | | pagina 26