vAve rmae t Gelet op de soortenlijst samensgesteld door A.A.v.d.Wiel) viel er ook heel wat te horen en te zien. Was de zon er geweest dan waren de kleuren nog heter tot hun recht gekomen, maar ondanks dat toch een zeer geslaagde excursie Waargenomen soorten: Huiszwaluw 15-taL kunnen tellen (waarschijn lijk meer), Boerenzwaluw 100-tal, Oeverzwaluw 2, Bruine Kieken dief 1 man.+ 1 vrouw.ex., Snor 1, Kuifeend 13 man. vr.ex.niet kunnen tellen, Wilde eend 4 man.+ 3 vr.ex., Veldleeuwerik 1 zin gend, Meerkoet 6, Zilvermeeuw 10-tallen regelmatig overvliegend, Kokmeeuw 20-tal af en toe overvliegend, Houtduif 17, Ekster 2, Slobeend 4 man.+ 1 vr.ex., Waterhoen 3, Bergeend 2, Zwarte stern 6, Gele kwikstaart 6, Holenduif 2, Winterkoning 1 gehoord, Koe koek 1 gehoord en 1 gezien (dezelfde?)? Pitis 1 gehoord, Kievit 9, Witte kwikstaart 1, Regenwulp 2, Rietgors 1 vr.ex., Spreeuw 1^, Grauwe gans 6, Merel 1 gehoord en (tegelijkertijd) 1 man gezien, Wulp 44 in groep jes overvliegend, Blauwe reiger 1 in gevecht •net mannetje Bruine kiekendief, Fazant 2, Pa-1 trijs 1 gehoord, Ringmus 1, Zwarte kraai 1, Knobbelzwaan2Kneu 7, Fuut 1, Rietzanger 1 Boompieper 1 gehoord. Later toen ik met R.Bleyenberg huiswaarts reed zagen wij nog een oeverloper op het bord dat staat voorin de Vlaamse Kreek en hoorden we een tjiftjaf langs de dijk. A.A.v.d.Wiel EXCURSIE BRAAKMAN-NOORD OP ZONDAG 4 mei 1980. Na eerst rustig in het zonnetje hebben staan wachten, gingen we imet 23 personen om 14.00 uur vanaf het recreatieterrein op stap en gingen we via de Middenweg de Braakmanweg op. Regelmatig hield daexcursieleider de heer B.Grootjans even stil om iets over de Braakman te vertellen en om meteen maar enkele planten te bekij ken en te benoemen tot groot genoegen van ons allen en zeker van diegene die voor het eerst met een excursie meededen ge lukkig waren er weer enkele nieuwe gezichten). Al snel konden we getuige zijn van een op korte afstand parend scholekster paartje dat kennelijk niet van onze aanwezigheid gediend was en wegvloog. Zo langzamerhand kwamen we in het bos terecht, daar- 1 5 3

de Steltkluut | 1980 | | pagina 27