vóór moest wel een keer het vo gelboek te voorschijn komen om de Ruigpootbuizerd te moeten kunnen onderscheiden van de Buizerd. In het bos probeerden enkele mensen een poging te doen om de vogels te determineren naar gelang de roep die de vogels ten gehore brachten. Op een enkele vogel na lukte dit toch aardig. Onderweg kwamen we de heer Riem slag tegen die ons een dode Ring- mus liet zien en vertelde dat de eerste Wielewaal gehoord was. Tijdens een kleine rustpauze werd door veel mensen een lekker ijs je genuttigd terwijl anderen de plassen op vogels afzochten. Op de terugweg werd de pas iets versneld, ook vonden we nog een dode Kokmeeuw in het gras die zijn nek gebroken had (niet geringd) Toen we om 17-15 uur terug waren konden we terug zien op een zon nige en mooie excursie, de heer B.Grootjans werd hartelijk be dankt voor zijn explicaties. Vogels: Fazant 2, Tureluur 6, Waterhoen 1, Zwarte Ruiter 2, Groen- pootruiter 1, Grutto 5j Fuut 2, Kneu 10, Bruine Kiekendief 1, Fitis vele, Tjiftjaf 3> Groenling 2, Huiszwaluw 10, Boerenzwaluw 50, Merel 10, Scholakster 16, Graspieper 2, Witte Kwikstaart 1, Gele Kwikstaart 4, Veldleeuwerik 3» Kievit 6, Visdief 4, Riet gors 2, Torenvalk 2, Ruigpootbuizerd 1, Buizerd 1, Watersnip 2, Kuifeend 2, Winterkoning 1, Koekoek 1 Z 2 r, Wilde Eend-y Kok meeuw, Zilvermeeuw. Planten: OoievaarsbekSmeerwortel, Hondsdraf, Ooievaarsbek was Glanzige Ooievaarsbek, Paardebloem, Vroegeling, Madeliefje, Kla ver, Wikke, Klein Kruiskruid, Klein Hoefblad, Witte Dovenetel, AkkerpaardestaartScherpe Boterbloem, Vogelmuur, Fluitekruid, Smalle en Grote Weegbree. Verder nog een aantal konijnen en één paartje Rietgalwespen (parend) H.Molenaar. EXCURSIE-VERSLAG DAGTOCHT met zustervereniging uit Watermaal-Bosvoorde op 11 mei 1980. Stipt 9 U1^r arriveerde de bus op zondagmorgen met 72 leden van de Ornithologische Vereniging uit Watermaal-Bosvoorde,- gelegen ten zuiden van Brussel, op de Grote Markt, waar het gezelschap door excursieleider E.G.Borm werd verwelkomd. Leiding A.de Kind en E.G.Borm. Bezochte gebieden: stadswallen, Liniedijk en Zeildijk; zitexcur- sie Vlaamse Kreek, bossen Waterleiding en rondrit Groot Eiland. 1 54

de Steltkluut | 1980 | | pagina 28