Prachtig weer maakte de excursie een succes. Vanaf de bewondering afdwingende stadswallen ontdekte het gezelschap een Blauwe reiger, die alle aandacht kreeg, terwijl de reiger rustig aan de waterkant bleef zitten. Naast (20) Houtduiven wer den nog 2 Holenduiven aangetroffen, als mede een Waterhoen op nest, 6 Meerkoeten Tjiftjaf en Vink werden gezien en beluis terd, Huismus werd gezien en vergeleken met Ringmus. Het natuurlijk evenwicht op de stadswallen i.v.m. de vele houtduiven die er niet kunnen broeden omdat er eksters zijn, die alle eieren roven, werd als interessant gegeven besproken. Waargenomen 6 Kauwen. De Liniedijk bood een aanblik van fris jong groen en de brem be gon te bloeien. Het landschap was verrassend voor de groep. Waargenomen werden; Fitis 3» Tjiftjaf 4» Koolmees 1, Kievit 2, Wielewaal 1, Meerkoet met 6 jongen, Meerkoeten ad5Spotvogel 1, Zanglijster 2, Merel 3» Goudhaantje 1, Koekoek 2. Vooral de wielewaal was een verrassing. Bij fort Moerschans wer den vele foto's genomen van de omgeving. Bij de zitexcursie aan de Vlaamse Kreek vielen op de Blauwborst 2, Knob belzwaan 1, Boerenzwaluw 10, Huiszwa luw 4) Zwarte stern 2, Bruine Kiekendief 1 m., Rietzanger 2 en kleine Karekiet 3* De mooie kreek met de rietkraag viel zeer in de smaak. De bossen van de Waterleiding waren op zondagmiddagmiddag te druk bezocht om veel vogels te zien. Een Sperwer en een Kievit leverden een duel Waarnemingen: Zanglijster 3» Tjiftjaf 4j Fitis 3, Goudhaantje 1, Fazanthaan 1, Sperwer 1, Kievit 2, Koolmees, Merel 3« De rondrit rond het Groot Eiland lever de niet op wat verwachtverdDe reiger kolonie met 165 nesten was al door het vele blad op de bomen aan het gezicht onttrokken, hetgeen een tegenvaller was. Waarnemingen: Wilde eend 6, Meerkoet 8, Waterhoen 2. Een haas in de nog kale polder kreeg veel belangstelling. Rest nog te vermelden dat er zich veel echte natuurliefhebbers onder het gezelschap bevonden. Vooral de voorzitter ontpopte zich als een groot kenner van de natuur, die zijn leden wist te boeien met zijn kundige uitleg. Een lange dag die vlug voorbij was en eindigde te 18.15 uur. E.G.Borm. 1 5 5

de Steltkluut | 1980 | | pagina 29