DÏÏINDISTRICT FLUVIATIEL DISTRICT Duinroos Nachtsilene Biestarwegras Duinviooltje Kegelsilene Zanddoddegras Zandhaver Duindoorn Zeewolfsmelk Zeewinde Blauwe Zeedistel Fijne Kervel Honds tong Wals trobremraap Kleverige Reigersbek Zeeraket Wondklaver Duinruit Liggend Stalkruid (saue) Overal Agrimonie Kruisdistel Wilde Kaardebol Smalbladig Kruiskr. Klavervreter Duist Kleine Wolfsmelk Stippelganzevoet Kattedoorn Oostelijk deel Karwi jvarkenskervel Geoorde Zuring Wit Vetkruid' Zacht Vetkruid Torenkruid Cypreswolfsmelk Rivierruit Tripmadam Kleine Pimpernel Sikkelklaver Aarts engelwortel Kruisbladwalstro Salie Breedbladige ereprijs Z.W-Nederland Zeeuws Doornzaad Knopig Doornzaad Gevlekte Rupsklaver Dubbelkelk Paardebloemstreepzaad Koebraam Diverse zoutplanten DILUVIALE DISTRICTEN DrentsGelders Kempens Vlaams Gagel Zonnedauw div.soort. Verfbrem Vogelpootje Rode 'Schijnspurrie Eenjarige Hardbloem Korensla Borstelgras Bochtige Smele Trekrus Tengere Rus Dophei Struikhei Kleinste Egelshop Moerashertshooi Brem Valse Salie Adelaarsvaren Ratelpopulier Hengel Dalkruid Hulst Vuilboom zeekraal Tormentil Kleine Leeuweklauw Echte Guldenroede Blauwe Knoop Bosbes div.spec. Bleekgele Hennepnetel Grote Bremraap Blaasjeskruid div.spec! Tabel I Kempens District; Duizendknoopfonteinkr Kruipende Waterweegbree Knolsteenbreek Grote Pimpernel Waterlobelia Een aantal kenmerkende plantensoorten van enkele plantengeogra- fische districten. Dit overzicht is niet volledig. Het is sa mengesteld naar de situatie in Zuidwest-Nederland, districten van Nederland en België (DrentsGeldersKempens VlaamsHet Kempens district wordt ten opzichte van het Vlaams district gekarakteriseerd door een aantal zeldzame beekplanten en soorten van uitgesproken voedselarme vennen 1 69

de Steltkluut | 1980 | | pagina 11