VOGELBESCHERMINGSCONSULENT Om de kontakten tussen de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Vogels en de regionale Vogelwachten te verbe teren werd gezocht naar kontaktpersonen. Voor. O.Z.Vlaande ren heeft ondergetekende die taak op zich genomen. Zo'n kontaktpersoon krijgt de veelbelovende naam Vogelbe schermingsconsulent toegewezen, maar in de praktijk zal het officiële karakter wel meevallen. Zoals gezegd gaat het er om beter overleg te krijgen tussen de landelijke en de regionale vogelbescherming. Vogelbe scherming kan in bepaalde zaken als advi seur optreden. Kontakt met dezelfde per soon, die het in de regio kan doorspe len is daarbij zeer practisch. Ook om gekeerd kan dat: bij calamiteiten (vo gelvergiftiging, strenge winters o.i.d.) kan snel informatie worden uitgewisseld. Vaak komen bij Vogelbescherming vragen Fb innen over regionale zaken, waar dan via de kontaktpersoon antwoord óp kan worden gegeven. Wanneer er vogels bedreigd worden, door de aanleg van een weg bijvoorbeeld, dan is het mogelijk dat Vogelbescherming bezwaar maakt bij een overheidsinstantieOok hier is weer kontakt noodzakelijk. Het CDI te Rotterdam heeft een werkgroep Vogelsterfte in 't leven geroepen, die zich ten doel stelt om zo ,.voJ_ledig_ mp- gelijke gegevens te verzamelen met betrek- king tot geconstateerde sterfte van vogels door ziekte of vergiftiging. VB verzorgt de coördinatie en administratie. Dode vogels - zo vers mogelijk - kunnen bij mij worden afgegeven. Ik zorg voor doorzending, even tueel via Zeeuws Biol. Museum. Wat de VB-consulent in de praktijk zal doen zal waarschijnlijk sterk persoonlijk zijn: de een voelt meer voor planologische zaken, de ander meer voor de educatieve kant. In ieder geval moet in de nabije toekomst een herwaardering plaatsvinden van de Vrije Vo gelreservaten. Ook in ons gewest zijn er een paar waarvan binnenkort gegevens op papier moeten worden gezet. Zonder twijfel beschikt een aantal leden over gegevens van die ge bieden en ik hoop daar t.z.t. gebruik van te mogen maken. PETER MAAS, BEETHOVENSTRAAT 13, TERNEUZEN. TEL. 01150-20685. 172

de Steltkluut | 1980 | | pagina 14