Bergeend Toch slaagde Anton er in om ons een heel eind op weg te helpen "bij het herkennen van de, vaak ten onrechte over het hoofd geziene, grassen. Het was zonder meer een erg leerzame excursie. Peter Maas. FIETSEXCÏÏRSIE 17 mei 1980. Omdat Marjon al op de weg naar Terneu- zen een lekke band had, begon de fiets tocht ietsje later. Eigenlijk maar goed, want in die paar minuten extra groeide het gezelschap aan tot zo'n 30 personen, in leeftijd variërend van jong, ongeveer 3 jaar, tot "oud" (hier durf ik geen schatting van te maken) Via allerlei polderweggetjes, waarvan vele onverhard (ze zijn er dus nog, maar voor hoe lang?!), fietsten we naar Mauritsfort» Daar stonden we stil bij wat wel eens de "gewone" vogels worden genoemd: een Meerkoet op nest, Kievitten die rondscharrelen in de wei, een pracht van een Gele Kwikstaart op het prikkeldraad, en in de verte op een weipaal: een Tapuit! Om optimaal te kun nen genieten van het landschap met zijn bloemen en vogels was het tempo erg laag. Pas rond 12 uur arriveerden we in Philippine waar we ons neerzetten op een terrasje. Op het moment dat reeds enkele mensen onder de brandende zon in slaap dreigden te val len, gaf Marjon het sein om verder te gaan, België in. Voor ve len kwamen we nu in een volledig onbekend gebied en de fietsex- cursie veranderde in een wandeltocht, want aan de wondermooie Doorndijk mag je niet te snel voorbijgaan. De pracht van deze dijk laat zich moeilijk omschrijven. Het beste is om er zelf eens een kijkje te gaan nemen. In ieder geval is het een prima omgeving voor veel vogels. Zo zagen we een Steenuil (uiteraard in een knotwilg), een Ransuil op nest, allerlei zangvogels die veel mensen hersenbrekers bezorgden, zoals Tuinfluiter, Grasmus, Zwartkop, Spotvogel, Vink, Heggemus, Winterkoning, Wielewaal en nog vele anderen. Zelfs de Nachtegaal met zijn wonderlijke zang, was van de partij. Via allerlei kreekjes en kreekrestantjes fietsten we terug naar Philippine, Opnieuw was de aantrekkings kracht van het terrasje te groot, voor onze, reeds vermoeide, wilskracht. Vanaf daar werd de kortste weg naar huis genomen. Om half 6 waren we terug in Terneuzen, wat ietsje ach ter was op schema, wat niet veel is, gezien de in totaal twee lekke banden. Ik dacht dat iedereen heel erg genoten heeft van deze zonovergoten dag. Echt iets om vaker te doen. Niet alleen in excursieverbandmaar ook gewoon zelf. Pak de fiets en rij de polder in om te genieten van het landschap. Dat daar van alles te zien is, daarvan ge tuigt deze, summiere lijst: Tapuit 174

de Steltkluut | 1980 | | pagina 16