fuut 1, "blauwe reiger 6, knobbelzwaan 1, bergeend 6, winter taling 1 man, wilde eend 10, kuifeend 1 paar, bruine kieken dief 3> patrijs 2, fazant 1, waterhoen 4» meerkoet 8, schol ekster 3» kluut 8+2 juv.kievit, tureluur 5> oeverloper 8, kokmeeuw, zilvermeeuw, visdief 2, houtduif, turkse tortel, koe koek 8, steenuil 1ransuil 1boerenzwaluw, grote bonte specht 1, veldleeuwerik, huiszwaluw, graspieper, gele kwikstaart, witte kwikstaart, winterkoning 4> heggemus 2, roodtorst 1, nachtegaal 3» paapje 1, tapuit 2, merel, zanglijster, grote lijs ter 6, rietzanger, kleine karekiet, spotvogel, zanglijster, grote lijster 6, rietzanger, kleine karekiet, spotvogel, gras mus, tuinfluiter, zwartkop, tjiftjaf, fitis, koolmees, pimpel mees, wielewaal 2, ekster, zwarte kraai, spreeuw, huismus, ringmus, vink, groenling, putter, kneu, rietgors. En dan nog wat planten: zeegroene muur, look zonder look, scherpe en kruipende boter bloem, maarts viooltje, agrimonie, bereklauw, pastinaak, roberts- kruid, gewone ereprijs, middelst- vergeet-mij-niet jewaterranon kel wilde kaardebolstinkende gouwe, voederwikke, ijle dravik, zachte dravik. Peter Maas» JEÏÏGDEXCURSIE WMZ-BOSSEN, 18 mei 1980. Te 9«30 uur waren zeven jeugdigen vergezeld van ouders en enkele anderen, in totaal 15 personen, bijeen voor een tocht door de WMZ-Bossen olv. ondergetekende. De mooie voorjaarsdag werd duidelijk onderschreven door jubelende leeuwerikken en krijsende gierzwaluwen rond en boven ons. In het bos hoorden we tjiftjaf en roodborst. De laatste zat op vijf me ter bij ons vandaan te zingen. De spreeuwen hadden het druk met aanbrengen van voer voor hun hongerige jongen in boomholten en in de kanalen zochten bergeenden naar nestgaten. Veel kinderen luisterden zeer aandachtig naar de vogelzang. Tijdens de excursie werd ons meegedeeld dat met een vuurbuks ge- kraagde roodstaart, zanglijster en merel waren geschoten. De dode vogels zijn naderhand in het bos gevonden. Ik vraag mij af of deze mensen wel beseffen dat tijdens het broedseizoen het gehele nest met eieren of jonge vogels verloren gaat? Deze schietgrage ze ventienjarigen zullen waarschijnlijk nooit geleerd hebben dat wij de natuur moeten sparen want dat er toch al veel verloren gaat. Daarom zullen we alles doen om aan deze praktijken een einde te maken. De namen zijn bekend. Waargenomen soorten: roodborsttapuit 2, grote bonte specht 1, veldleeuwerik 3> tor telduif 6, holenduif 2, houtduif 6, rood borst 6, winterkoning 8, tjiftjaf 10, fitis 5, zanglijster 4» merel 8, grote lijster 1, zwartkop 4, koolmees 2, bergeend 4, ekster 4, vlaamse gaai 2, zwarte kraai 2, vink 4, kneu 2, groenling 6, spotvogel 2, grasmus 8, heggemus 4, goud haantje 1 (mogelijk broedgeval) koekoek 5, boompieper 2 en graspieper 1. A. de Kind. 1 75

de Steltkluut | 1980 | | pagina 17