NIEUWS VAN T PEREBOOMSGAT at betreft net vogelleven te Koewacht e.o. is het een "boeiend voorjaar geweest tot nu toe, waar de visarehd wel het klapstuk van was. Toch kwamen hier dit voorjaar vogels die ik hier voor heen nog niet gezien had naast de visarend waren dat de draai- hals en de purperreiger. "Verder op 4 en 5 mei 2 buizerds met broedneigingen miaauwend en plukkend aan een nest, ook veel roodborsttapui^enoeverlopers (tientallen) en gekraagde roodstaarten. En sinds 1975 weer een nachtegaal (zang) aan de Boskreek; tevens een gehoord te Zuid- dorpe (Hoofdweg zuid bij van Waes). Op 5 mei nog een tiental kramsvogels in de Nieuwe Karnemelkpolder en ook een tiental bij Overslag» Tot slot nog een boomvalk en een bonte vliegenvanger en wie weet wat er nog allemaal zit. Als negatief punt geldt het afbranden van het Pereboomsgat op maandag 12 mei j .1. zeer waarschijnlijk aangestoken, jammer dat er nog steeds zulke lieden rondlopen. Overigens miste ik in het overzicht van de stootv©gels in 0-Z- Vlaanderen in de winter 78—V9 in de laatste Steltkluut (april 80) op één na waarneming ruigpootbuizerd de verwer king van de door mij doorgegeven waarnemingen (aan het gewone adres). Ik vermoed dat er ergens iets is misgegaan, maar toch spijtig. L.G.Persijn, Leliestad. ERVARINGEN MET HET STEENUILTJE FEBRUARI 1980. Het was zeer koud, maar toch gingen we, Jos Neve en ik, 4 kisten ophan gen voor de steenuil en ook nog wat herstel werk doen aan reeds vroeger ge plaatste nestkasten. Wat hadden we kou die dag, maar ons werk was niet voor niets geweest, want enkele dagen later zat er al bij één van de kasten een uiltje voor het invlieggat. Eind mei controleerde ik zeer voorzichtig de kast eens. Groot was mijn verbazing: er lag een mooie groene kikker in de kist. De groene kikker kom ik in mijn omgeving nooit meer tegen! Walter Verbist vroeg mij wat die kist in de pereboom bij zijn buurman betekende. En natuurlijk vertelde ik over het vele goede werk dat het uiltje in de natuur doet. Ook het verhaal van de groene kikker volgde. En ook de ontknoping. Walter is grondwerker in "België en hij had bij een kasteel in Vilvoor de een vijver moeten dempen. Twaalf groene kikkers had hij gered en meegenomen voor zijn eigen vijvertje. Half juni hebben we de kikkers nog eens geteld: er waren er nog twee. De steenuil is kennelijk een liefhebber. RBleyenberg. 181

de Steltkluut | 1980 | | pagina 23