De heer Vercesi, regionaal magistraat voor landbouw en jacht in Lombardije, ontvangt elk jaar van het jachttijdschrift "Diana" 44-000.-- wegens zijn "verdiensten", die er uit hebben bestaan dat de jacht op trekvogels, zoals de bonte vliegenvanger, de kneu, de heggemus en de vink is gelegaliseerd en dat er bij sneeuw gejaagd wordt en dat er van rivieroevers- af op watervogels en steltlopers wordt ge schoten De heer Vercesi, regicnaal magistraat voor landbouw en jacht in Lombardije, ontvangt elk jaar van het jachttijdschrift "Diana"' 44-000.-- wegens zijn" verdiensten" die er uit hebben bestaan dat de jacht op trekvogels, zoals de bonte vliegenvanger, de kneu, de heggemus en de vink is gelegaliseerd en dat er bij sneeuw gejaagd wordt en dat er van rivieroevers af op watervogels en steltlopers wordt ge schoten. Zo werken de Italiaanse jagers. JONGE TORENVALK IN KIST 20 OP DE KRAAGHOEVE. 25 juni ben ik met m'n vader naar de kist gegaan. Hij had al ge zien dat er een jong was. Toen heb ik in de kist gekeken, daar zat een jong in van plm. 14 dagen. Hij had een wit donsveren pak waar al veren door te zien waren. Hij staarde me aan met z'n grote donkere ogen en met z'n snavel wagenwijd open. Het is denk ik een slecht muizenjaar want er lag een dood vogeltje in de yf' kist en daarom ook, hebben ze weinig eieren gelegd. r ""V 7 juli: m'n vader had verteld dat hij de valk al op de rand van de kist had zien zitten. Toen zijn m'n vriendin en ik gaan kijken met de kijker gewapend vanaf het dijkje dat er langs loopt. Hij had al een mooi verenpak en krijste heel hard. Hij deed ook al vliegoefeningen op de rand van de kist. Als er een vogeltje voorbij kwam vliegen keek hij het helemaal na Toen is hij s avonds of de morgen van de 8e juli uitgevlogen. Later heeft mijn vader hem nog zien vliegen en ook heeft hij hem boven op het huis zien zitten. We zijn er niet achter gekomen of het een vrouwtje of een manne tje was. Suzie de Bruijne en Saskia Ketelaar, Oudelandseweg 54 Terneuzen. 31-7 en later, Groene papegaai met rode vlek op iedere vleugel, waarschijnlijk weggevlogen. Hij heeft de appelboom "algebogerd" (leeggeroofd) Dat kan een Amazone-papegaai zijn. Die is beschermd door de Wet Bedreigde Uitheemse Dieren (BUD) en mag niet gehouden worden. Om vervolging te ontlopen laat men hem wel vrij. Sponselee. 1 91

de Steltkluut | 1980 | | pagina 33