CONTACTAVOND 20 JUNI 1980 Om kwart voor zeven arriveerden de eerste excursie-gangers Ik was nog deeg aan het maken voor de wafels die we later op de dag zouden verorberen. De heer Mol ving de lansen op en gaf 'ze een rondleiding over het erf. Te kwart voor acht vertrokken we voor'n wandeling. Of het door de wind kwam, of dpor het koude weer, weet ik niet, maar veel vogels waren er niet. Ook bij de kreken van het Groot Ei land was niet veel te zien. Daarom had ik besloten een route te nemen over de dijk tussen de Havik- en Groot Cambronpolder Bij "gebrek" aan vogels, hebben we maar wat meer aandacht aan de planten besteed. Het was wel grappig dat er enkele planten bijeen stonden, die veel op elkaar lijken, maar toch tot een andere soort behoren. Zo vonden we de Veldlathyrus en Rolklaver bij elkaar zodat iedereen duidelijk kon zien dat de blaadjes en vruchten verschillend waren, terwijl de bloemen erg op elkaar leken. Hetzelfde gold voor de Kleine- en de Hopklaver; ook hier zagen we het verschil aan de vruchtjes. Het vogelhoogtepunt van de avond was een uit een populier vlie gend Steenuiltje, maar dit werd helaas niet door alle excursie- gangers gezien. De andere vogels leken rustdag te houden. Teruggekeerd op de boerderij begonnen we vol goede moed wafels te bakken, hetgeen ondanks alle voorzorgen nog enkele problemen gaf: de wafelijzers werden niet warm. Toen er stroom gezet was op het stopcontact konden we echt beginnen. Onderwijl genoten we van de uitstekende koffie en thee van mevrouw van Mol. En ook de wafels lukten goed. Vooral de jongste deelnemers lie ten dat duidelijk blijken. Die hebben zich trouwens toch uitste kend geamuseerd: eerst werden allerlei planten aangedragen, la ter werd verstoppertje gespeeld in de gemaaide bermen en werd in de schuur van pakken stro een bouwsel opgetrokken. Te half twaalf besloten we de excursie af te sluiten. We namen - met een kleine attentie ter herinnering - afscheid van de familie van Mol. We zijn volgend jaar weer welkom, en daar zullen we zeker dankbaar gebruik van maken. Nogmaals: veel dank. Waargenomen vogels: blauwe reiger, boerenzwaluw, huiszwaluw, bergeend juv.kokmeeuw, koekoek, spreeuw, huismus, kievit, groenling, witte- rSHSUIl en gele kwikstaart, houtduif en steenuil. Planten: rolklaver, veldlathyrus, wilde peen, psstinaak, kleine klaver, hopklaver, vogelwikke, koolzaad, uitgebloeide wilde kaardebol, vergeet-mij-niet-speczilverschoon, scherpe boter- 29

de Steltkluut | 1981 | | pagina 31