SBB: slot Tijdens het provinciaal Natuurbeschermingsoverleg op 23 sep tember 1980, is het artikel uit het juninummer van De Stelt- kluut over het Staatsbosbeheer aan de orde gekomen. Naast vertegenwoordigers van De Steltkluut en het Staats bosbeheer waren op dit overleg ook vertegenwoordigers van Het Zeeuws Landschap, Natuurmonumenten, Coördinatieorgaan, Provincie Zeeland e.a. aanwezig. Tijdens dit overleg konden de in het juninummer van De Steltkluut gesignaleerde problemen openlijk met elkaar wor den besproken. Als kernpunten kwamen hierbij naar voren dat het Staats bosbeheer enerzijds meerdere taken behartigt en anderzijds met een schrijnend personeelstekort kampt om de haar opge dragen taken optimaal gestalte te geven. Ten aanzien van de meerdere ta ken van het Staatsbosbeheer moet een splitsing gemaakt worden tus sen enerzijds taken opgedragen door het Ministerie van Ü.R.M. betreffende de natuur- en land schapsbescherming en anderzijds taken opgedragen door het Minis terie van Landbouw en Visserij en betrekking hebbend op de Bos bouw en de Landschapsbouw. Alle drie de taken dienen in zo goed mogelijke onderlinge samen hang te worden uitgevoerd, zij het dat in sommige gevallen een discrepantie tussen de taken on vermijdelijk is. Daarnaast heeft het Staatsbosbeheer een taak in maatschappelijke besluitvormings processen en het resultaat daar van kan wel eens anders zijn dan het Staatsbosbeheer in eerste instantie heeft voorgestaan. Met betrekking tot het perso:- neelstekort kan gesteld worden dat dit een maximale taakuitoe fening van de drie onderscheide deeltaken in de weg staat. Met name in Zeeuwsch-Vlaanderen kan hierdoor minder aandachtvaan de natuur- en landschapsbescher- 5

de Steltkluut | 1981 | | pagina 7