MEDEWERKING GEVRAAGD Naast mensen die vogels of planten willen inventariseren, zijn er ook leden die liever naar andere levensvormen speu ren. En wij willen van dievoorliefde graag gebruik maken, zodat we op die manier gegevens bijeen krijgen over wat min der bekende of opvallende diersoorten. Voor 'dit jaar kozen we een mier en een mossel. De mieresoort is de G-lanzende houtmier (Lasi- us fuliginosus)De naam zegt het al: glanzend zwart; verder 4 tot 6 mm lang. leeft in (hol le) bomen en boomstronken. Loopt in lange slierten naar (ver verwijderde) voedselbron nen: honingdauw van bladluizen. Als U Uw waarnemingen doorgeeft en U twij felt, stuur dan in een buis je of zakje enkele exemplaren mee De mosselsoort is een zoet-water-bewoner de Zwanemossel (Anodonta cygnea)leeft in stilstaande of langzaam stromende wateren. Bij ons wielen, kreken en watergangen. 8 tot 20 cm lang, eivormig, opstaande bovenrand en brede onderrand. Kleur van. bruin groen tot zwart. Bij twijfel een lege schelp meezenden. We houden ons voor Uw meldingen bijzonder aanbevolen. T.z.t. volgt in De Steltkluut een verslag. Waarnemingen en vondsten graag aan: G.SPONSELEE, SAXHAVENSTRAAT 5, HULST, (en leerlingen van Jansenius SU uit Hulst nemen graag eens iets voor U mee. Vergeet datum, plaats en Uw naam niet! Uw waarnemingen, zowel van "gewone" soorten als van zeld zaamheden, zijn interessant voor U EN voor ons archief. Bo vendien zijn ze waardevol voor de man die de rubriek Veld waarnemingen in De Steltkluut verzorgt: Titus Ysebaert. Maar, we weten het: telkens als U het veld in gaat neemt U zich voor alles op te schrijven en het direct daarna door te sturen. Al te dikwijls echter komt het er niet van. Om het U wat gemakkelijker te maken sluiten we een exemplaar in van ons waarnemingsformulier. Gebruik het, zendt het in en vraag zo nodig nieuwe exemplaren aan; ze zijn er voor. HENK CASTELIJNS zou graag alle waarnemingen van de Kemphaan over de afgelopen winter 80/81 ontvangen met inbegrip van de waarne mingen van de najaarstrek'80 en de voorjaars trek 1 981 Kasteelstraat 25, Philippine. i 4 1

de Steltkluut | 1981 | | pagina 11