LANDSCHAPSPARK KREKENGEBIED Zomertaling 1 pr G-r. vliegenvanger 6 Koekoek 2 19 oktober (M.Kindt Fazant 1 9 Groenpootruiter 1 Vlaamse gaai geh. Kauw 1 Vlaamse gaai 1 Spreeuw 1 00 Ruigpootbuizerd 1 Wilde eend 6 Waterhoen 1 9 november (M.Kindt Kauw geh. Roodborst 4 Pimpelmees 5 Kramsvogel 2 Vlaamse gaai 1 Winterkoning 2 Koperwiek 10 Kievit 6 Grasmus 2 Zwartkop geh. Zwarte kraai 4 Ekster 2 Buizerd 3 Huiszwaluw 2 Knobbelzwaan 6 Meerkoet 5 Meerkoet 15 Merel 12 Zanglijster 3 Graspieper 6 Matkopmees 2 Koolmees 2 Heggemus 1 Torenvalk 1 secretariaatp/a gemeentehuis verheyenplem 2789 verrebroek tel.CQ313 73 41 02 ndschapspark Krekengebied LANDSCHAPSPARKEN Sinds 1966 ijvert de Koninklijke Vereniging voor Natuur- en Stedeschoon voor de oprichting van wat toen nog "natuurparken" genoemd werden. In de periode die daarop volgde werden verschillende natuurparken uitgetekend (Scheldeland, de Historische Zwinstreek, DurmelandToch was hun impact bij het opstellen van de gewestplannen groot. De landschapsparken (hun naam is intussen door de meeste betrokkenen gewijzigd) hebben nog steeds geen wettelijke basis, doch daar wordt op dit moment aan ge werkt in het kader van de nieuwe wet op het Natuurbehoud (onder Minister M. Galle). DE KONING BOUDEWIJNSTICHTING Ter gelegenheid van de viering van 150 jaar België en als onderdeel van"Stad en Dorp '80" werden door de Koning Boudewijnstichting drie proefprojecten omtrent landschapsparken uit de grond gestampt. Hierbij waren er een drietal belangrijke doelstellingen nl. de inventarisatie van de gebieden (met daarbij behorend beheersvoorstellen)het stimuleren van overleg tussen milieubeschermingsverenigingen en de overheid én nuttige proefgebieden creëen bij het opstellen van bovenvermelde wet. De drie projecten zijn Natuurpark Dijleland, Landschapspark Krekengebied en Landschapspark van de Herk. 5 7

de Steltkluut | 1981 | | pagina 27