in het blok. Die was er wat woning betreft duidelijk op vooruit gegaan. Hetgeen mag blijken uit het feit dat. alle vier de jongen zijn uitgevlogen. Ook de heer Michielsen en zijn vrouw waren blij met de nieuwe bewoners. Een zeer grote voldoening voor ons. Ik zou U nog veel meer wetenswaardig kunnen vertellen, maar dat komt wel eens. Vooral uit dit laatste blijkt dat Steenuilen die geen of een gebrekkige nestplaats hebben, goed geholpen kunnen worden. Wie ook zulke gevallen kent, kan de helpende hand bie den door zelf een kist te maken. En als dat ten enenmale onmo gelijk is: er zijn enkele exemplaren te verkrijgen bij: R.Bleyenberg, Kerkpad 15, Nieuw-Namen. TORENVALKEN Verslag terrein N.S.M. en Villapark, Sluiskil. Kast 40 - geen noemenswaardige aktiviteiten, geen broedgeval. Kast 41 - 16-4-'80 torenvalken bij kast, 23-4-'80 bij kast aan het copuleren. 26-5-'80 jongen torenvalken (aanvliegen met prooi). 5-6-'80 twee jonge torenvalken, 27-6-'80 vliegpo- gingen, 2-7-'80 nestkast verlaten. Kast 42 - hier wel aktiviteiten van torenvalken, maar bij con trole geen eieren, later ook nooit jongen waargenomen. Broedgeval Torenvalk dak ketelhuis N„S<,M. 1980. Op 13 mei werd ik thuis opgebeld door B.de Waal (Sluiskilook Steltkluutlid, of ik wist dat er een torenvalk op het platte dak van een ketelhuis op het terrein van de N.S.Mo aan het broeden waso Dit dak ligt ongeveer 35 meter boven de grond, het is plat maar het liftgebouw steekt er boven uit. Tussen de opstaande wand van het dak en het liftgebouw is een soort goot ontstaan en hierin had het torenvalkenpaar hun nestkast gekozen. 13 mei lag er een ei - 15 mei nog steeds één ei - 21 mei drie eieren - 14 juni één torenvalken jong - 21 juni waren er twee en één ei (zo is het ook gebleven)

de Steltkluut | 1981 | | pagina 31