Waar het ei later gebleven is weet ik niet. Rond 12 juli gingen ze op de rand van het dak vliegoefeningen hou den en 16 juli maakte er één zijn eerste vliegtocht. 20 juli waren ze uitgevlogen, hoewel ze op sommige dagen nog wel terugkwamen. Het voedsel (hoofdzakelijk muizen) aanbrengen van het ouderpaar ontging ook de meeuwen niet die dan ook probeerden een deel hiervan weg te kapen. Werd dit door 'én van de ouders opgemerkt, dan volgde een achtervolging tot dikwijls boven het kanaal 50 tot 75 meter ver. A.Abrahamse DE BESTE JAGER Eén van mijn liefste bezigheden is er met de fiets, alleen, op uit te trekken door ons Zeeuwse polder land Begin februari 1980, was er zo'n dag, dat ik er weer eens gelegenheid voor had. Het was koud, strakke N0-wind, maar wel droog. Op zulke dagen zie je altijd wel iets moois: het gedrag van een Torenvalk, een Kiekendief. Plots echter werd mijn aandacht getrokken door een Buizerd. Bij nadere beschouwing bleek het zelfs een Ruigpoot te zijn. Ik verborg me wat in het lange hooi op een dijk en kon de vogel, die zo'n driehonderd meter van me vandaan was, prachtig volgen. Hij stootte voortdu rend op een prooi, wat kon ik echter niet zien. Ik sloop wat dichter naar de invalsplek en hoorde plotseling een klagend ge schrei. "Een klein kind" dacht ik, dat was natuurlijk maar even een gedachte, maar het gejammer leek er op. En telkens als de Ruigpoot toestootte klonk het geschrei luider op. Nog dichter genaderd zag ik haarplukken in de klauwen van de vogel. Ik bleef zeker tien minuten ter plekke en onderwijl ging de strijd door. Toen kwam het prooidier in mijn richting gelopen; de buizerd zag me echter en zwaaide af. Ik was zeer benieuwd wie het slachtof- fer-in-spé was. Het duurde niet lang of ik had hem op enkele meters voor me: een haas, aan het eind van zijn krachten. Geen wonder ook, de rechterachterpoot was zodanig.gebroken dat het bot er uit stak, dus begrijpelijk dat het dier niet meer nor maal was en broodmager. Waarschijnlijk een niet meer te genezen verkeersslachtoffer. Zelden heb ik een beter voorbeeld gezien van natuurlijke selectie dan op deze zaterdag. Laat de natuur zijn gang maar gaan, die saneert zichzelf wel. R.Bleyenberg, Kerkpad 15, Nieuw-Namen. DE GIERZWALUW IN 1979 Van T.Ysebaert ontvingen we een groot aantal waarnemingen gedaan in 1979 welke hij vergeten was in te sturen. We hebben ze ingete kend op bijgaand kaartje. Nog duidelijker komt tot uiting dat de Gierzwaluw bij ons een algemene soort is, die vrijwel overal dage lijks kan worden waargenomen. 62

de Steltkluut | 1981 | | pagina 32