werik, Tjiftjaf en Pimpelmees lieten zich horen. Aangekomen in de Oude Polder viel ons direct het verschil op tussen de planten van de zandgrond en die van de klei. Heel even werd het Zandblauwtje aangezien voor de Korenbloem; Beemdkroon of Knautia bloeide volop. Opvallend waren de di verse soorten paddestoelen. Waarschijnlijk was het natte weer daar debet aan. We vonden Weidechampignon, Anijschampignon Grote Parasolzwam en nog een boel andere plaatjeszwammen die we niet thuis konden brengen. Eten op een zandweggetje, spechtenholen bekijken en koffie drinken te Zuiddorpe waren korte onderbrekingen op onze tocht naar Overslag. De Overslagpolder bood ons bloeiende Wilde Kamperfoelie, Hop, Dauwnetel, Grote Egelskop en Bieze- knopperu In de Moerbekepolder toonden twee Grauwe Vliegenvan gers ons hun typische manier van vliegen. In de Varempépolder was er met een tiental Europese Tortels een leuke ontmoeting evenals met de Geelgors. Na koffiegedronken te hebben bij de familie Kindt en bij het Zijpseweel een Torenvalk en een Meer koet met jongen bewonderd te hebben, bereikten we Zuiddorpe waar de excursie beëindigd werd. Waargenomen vogels: bruine kiekendief 6 a 7» wilde eend 27 juv.grutto 1, tureluur 2, fuut 2, meerkoet ca 6, wa terhoen 4, koekoek 5» houtduif 10, holen- duif 2, europese tortel ca 15, gierzwa luw, boerenzwaluw, huiszwaluw, rietgors, veldleeuwerik, graspieper, boomPIEPER (niet boomleeuwerik zoals abusievelijk gezegd is), groenling, vink, gele kwik staart, witte kwikstaart, pimpelmees, matkopmees, tjiftjaf, fitis, merel, win terkoning, zanglijster, geelgors, spotvo gel, grauwe vliegenvanger en torenvalk. Waargenomen planten: rolklaver, rode klaver, witte klaver, lu cerne, akkerviooltje, beemdkroon, zandblauwtje, hop, bitterzoet, wilde kamperfoelie, dauwnetel, vijfvingerkruidechte wederik, grote egelskop, vogel- en voederwikke, biezeknoppencijperzegge, engelwortel, wilgeroosje en een ihijmsoortwaarschijnlijk grote wilde thijm. Marion Kindt, Leidinglaan 46, Sluiskil. DE ZANDPLAAT, BRAAKMAN, 9 AUGUSTUS 1980 Leiding; H.Castelijns20-deelnemersca 22° C; N0-wind 3; zonnig, droog,bewolking; 10.00-13-25. Alle deelnemers stonden reeds bij hun. motortoestanden te wachten, toen de leider op de fiets kwam aanzetten. Door de werkzaamheden in de z.g. Braakmanhaven, moesten we naar het monumentje rijden waar we de dijk over konden. Helaas 73

de Steltkluut | 1981 | | pagina 43