zijn de afstanden op de schorren vaak enorm groot (voor ons dan) en de vogels piepklein, zodat veel ervan niet gemakkelijk te herkennen zijn, zeker niet met de gewone kijker. De telescoop kan uit komst lieden en de natuur: door de opkomende vloed werden de vogels onze kant uit gedreven en daardoor waren vrij nauwkeurige inventarisaties mogelijk, leuk was de aanwezigheid van Goudplevier, van Gasarca, een onwezen lijke gansachtige vogel in Zeeuws-Vlaanderen en ook van 9 Eidereenden, hier een gewone gast. Andere soorten komen hier in grote aantallen voor - zelfs lande lijk gezien - zoals nu de Strandplevier met 600 exemplaren. En als men onderstaande soorten lijst "bekijkt, zal men "begrijpen dat iedere f y deelnemer tevreden huiswaarts keerde. «—A ZANDPLAAT/PAULINASCHORKneu 6, Kluut 19, Aalscholver 7, Oeverzwaluw 1, Boerenzwaluw 40, Gierzwaluw 1 gehoord, Huiszwaluw 5, Visdief 2, Gele kwikstaart 5, Wulp 30, Scholekster 1300, Witte kwikstaart 4, Rietgors 1m, Torenvalk 1, Puut 5, Rosse grutto 60, Tureluur 120, Zilver plevier 17, Strandplevier 600, Goudplevier 12, Oeverloper 4, Gasarca 1v, Veldleeuwerik, Eidereend 9, Drieteenstrand- loper 120, Bonte strandloper 40, Grote mantelmeeuw 2, Berg eend 25, Dwergstern 4, Steenloper 1, Grutto 1 Z, Gras pieper, Huismus, Spreeuw en Wilde eend, Bontbekplevier 7, Regenwulp 19, Kievit 1, Kok-, Storm- en Zilvermeeuw, Stern 1 BINNENDIJKS: Bruine kiekendief 1v, Torenvalk 1, Koekoek 1 juv, Gekraagde roodstaart 1v, Zwarte roodstaart 1v. PLANTEN BINNENDIJKS: Loogkruid, Zeeraket, Biestarwegras Zeebies, Melkkruid, Klein schorrekruidEngels slijkgras, Obione, Rode ganzevoet, Zeeweegbree, Zeeaster, Schorrezout- grasSpiesbladige melde, lamsoor. W.-Wisse. SPUIKOMHUT, 13 SEPTEMBER 1980 Twee Groenpootruiters lieten zich, door het nadoen van hun roep, verleiden om even in de spuikom te gaan zitten. Ze waren net te zien boven de massaal bloeiende Zeeaster, waartussen diverse Wintertalingen zich schuilhielden. In de watergang zwom een Do- daars waarvan het zomerkleed in de zon fantastisch te zien was. Op de nog maar weinige slikstrandjes zaten naast twee Bontbekplevierentevens enkele Bergeenden die hun jeugdkleed nog aanhadden. Niet alleen wat vogels betreft was het inte ressant, ook op plantengebied was er van alles te beleven. Vlak naast de hut stond b.v. Dui- zendguldenkruid en Rode ogentroost fraai te bloeien. Zelfs spinofielen kunnen hun hart hier ophalen, want in de hut zat een pracht van een dikke spin, zich waarschijnlijk af-r vragend wat die 5 figuren in zijn huis zochten. Overigens is dat 74

de Steltkluut | 1981 | | pagina 44