25 JAAR De Steltkluut' ^IVllRlUUl - Op 19 juni 1956 werd te Terneuzen onze Vogelwacht opgericht. Dat betekent dus dat we dit jaar vijfentwintig jaar bestaan. In deze Steltkluut willen we ons nog niet verdiepen in al les wat er die vijfentwintig jaar gepasseerd is. Er is wel veel veranderd. Moeilijk is na te gaan, wat de inbreng van onze vereniging is geweest. Wat is dank zij ons behouden of verbeterd; wat, ondanks onze inspanningen, toch teloor ge gaan? Welke leden verlieten de vereniging omdat we kernenergie en VOW NIET UITSLUITEND EEN POLITIEKE ZAAK vinden en wie voel de juist daarom zich tot De Steltkluut aangetrokken? Het groeimodel-tot-in-het-extreme heeft ons altijd met zorg vervuld, en nog trouwens. Beperkte groei spreekt ons meer aan, al willen we dat niet consequent doorvoeren voor het ledental Een lid een aanmeldingskaart toezenden is zinloos, tenmin ste voor zichzelf. Dat U er in deze Steltkluut toch een aan treft, is dan ook om het U gemakkelijk te maken een vriend, familielid, relatie, kennis, baas, vereniging of school als lid op te geven. Er zijn echt nog heel veel mensen die sympathiek staan te genover onze vereniging en haar doelstellingen onderschrij ven. Mensen die ook graag mee op excursie willen, vogels le ren kennen, leuke plekjes ontdekken, dia-avonden bezoeken of een cursus volgen, maar die De Steltkluut nog niet ken nen. Helpt U ze op weg? Bijgaand kaartje geeft een overzicht waar onze leden wonen. Duidelijk is te zien waar de grootste kans op succes is - een bepaald percentage van onze bevolking "voelt er wel iets voor" - zodat het weinig moeite zal kosten de kaart inge vuld terug te zenden. Meer exemplaren zijn verkrijgbaar bij de bestuursleden. Ook extra Steltkluten,voor wie dat een goed wervingsartikel vindt. Vast bedankt voor de moeite. Of we dit jubileumjaar ongemerkt voorbij laten gaan? Dat is niet de bedoeling. We denken momenteel aan een sobere maar gezellige ontmoeting van zoveel mogelijk leden op een leuk plekje in ons gewest. Wat wandelen, wat fietsen, wat praten, we zien nog wel. Meer in de volgende Stelt. 34

de Steltkluut | 1981 | | pagina 4