2 dix) en Houtsnippen (Scolopax rusticola); "waterwild": alle soorten ganzen en eenden (Anatidae), Goudplevieren (Pluvialis apricarius), Watersnippen (Gallinago gallinago), Poelsnippen (Gallinago media), Bokjes (Lymnocryp- tus minimus) en Meerkoeten (Fulica atra); "overig wild": Houtduiven (Columba palumbus), Zwarte en Bonte kraaien (Corvus corone corone en Corvus corone comix), Roeken (Corvus frugilegus), Kauwen (Corvus monedula), Vlaamse gaaien (Garrulus glandarius) en Eksters (Pica pica). Dat een vogelsoort als "wild" is aangewezen wil niet zeggen, dat hij onbeschermd is. Op veel soorten mag slechts gedurende een korte tijd worden gejaagd en op een aantal is helemaal geen jacht geopend. Over de Jachtwet en de opening en sluiting van de jacht kan men inlichtingen krijgen bij het Ministerie van Landbouw en Visserij, Directie Faunabeheer, Postbus 346, 2700 AN Zoetermeer. Telefoon: 079 - 51 02 34. Vogels en eieren De Vogelwet geeft nadere omschrijvingen van de begrippen "vogels" en "eieren". Als de wet spreekt van "vogels" dan worden daarmee niet alleen bedoeld levende vogels, maar ook: "dode vogels, al dan niet geprepareerd en huiden en delen van huiden, al dan niet geprepareerd". Onder "eieren" worden ook uitgeblazen eieren verstaan. Verbodsbepalingen De artikelen 5 tot en met 9 van de Vogelwet 1936 verbieden beschermde vogels te doden, te pogen te doden, te vangen en te pogen te vangen, door giften of beloften het doden of vangen van beschermde vogels aan te moedigen of te belonen, beschermde vogels onder zich te hebben,te koop te vragen, te kopen, te koop aan te bieden, te verkopen, af te leveren, te vervoe ren, ten vervoer aan te bieden, in te voeren, door te voeren of uit te voeren, met beschermde vogels zang- of andere wedstrijden te houden, eieren van beschermde vogels te zoeken, uit te halen, pogen te rapen of uit te halen, door giften of beloften het zoeken, rapen of uithalen van eieren aan te moedigen of te belonen, eieren van beschermde vogels onder zich te hebben, te koop te vragen,te kopen, te koop aan te bieden, in te voeren, door te voeren of uit te voeren, nesten van beschermde vogels te verstoren of door giften of beloften het verstoren van nesten aan te moedigen of te belonen, nesten van beschermde vogels onder zich te hebben, te koop te vragen, te kopen, te koop aan te bieden, te verkopen, af te leveren, te vervoeren, ten vervoer aan te bieden, in te voeren, door te voeren of uit te voeren.

de Steltkluut | 1981 | | pagina 20