6 Controleurs-Vogelwet 1936 Met de opsporing van de overtredingen van de Vogelwet 1936 zijn naast de ambtenaren van de Rijks- en Gemeentepolitie en de douane-ambtenaren de z.g. Controleurs-Vogelwet 1936 (aangesteld door de Staatssecretaris van C.R.M.) belast. De laatstgenoemde bijzondere opsporingsambtenaren, die naast een goede vogelkennis de nodige kennis van de bepalingen van de Vogelwet moeten hebben, zijn onbezoldigd. Zij kunnen zelfstandig proces verbaal opmaken tegen overtreders, doch werken in veel gevallen nauw samen met de politie. Er zijn momenteel ongeveer 950 Controleurs- Vogelwet 1936. Een nieuwe Vogelwet Hoewel de Vogelwet 1936 sinds zijn inwerkingtreding op 1 oktober 1937 vele malen op onderdelen is gewijzigd, moet gezegd worden dat hij aan een algehele herziening toe is. Sinds enige tijd wordt op het Ministerie van C.R.M. gewerkt aan een ontwerp voor een nieuwe Vogelwet, die naar verwachting over enkele jaren in werking zal kunnen treden. De belang rijkste beginselen van de Vogelwet 1936 zullen in de nieuwe wet behouden blijven, doch in details en praktische uitwerking zal er wel wat veranderen. Ook moet een aantal bepalingen worden aangepast aan de Benelux- overeenkomst op het gebied van de jacht en de vogelbescherming van 10 juni 1970 en aan de op 2 april 1979 tot stand gekomen EG-richtlijn inzake het behoud van de vogelstand. In verband met de herziening moet er rekening mee worden gehouden, dat een aantal van de in dit informatieblad genoemde bepalingen over enkele jaren zijn veranderd. November 1980 Produktie: Afdeling Voorlichting van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk

de Steltkluut | 1981 | | pagina 24